זוג הורים חשד שמשהו לא בסדר בפעוטון של ילדם, ומכאן הם החליטו לצייד אותו במכשיר הקלטה. השניים הופתעו, או יותר נכון נחרדו לגלות שלאורך כל היום "שקט" בגן הילדים הקטנים. בלי צחוק של ילדים, בלי בכי, שקט, וצעקות של הגננת. החשד הוא שהכניסו למזון של הילדים חומרי הרדמה, ובמשטרה פתחו בחקירה.

"בוקר טוב, מי זה בא אלינו?" – כך התחיל אחד הבקרים בפעוטון, נורמלי. המטפלת מקבלת בביתה שישה פעוטות בני שנה עד שלוש, ובהם נכדתה. "שימי ראש, שימי ראש... כבר אין לי כוח בשבילך. ילדה כזאת מעצבנת שאלוהים לא ברא", נשמעת המטפלת חמש דקות לאחר מכן, כשהיא משכיבה לישון את הילדים.

פעוטות בגן ילדים
פעוטות בגן ילדים

משם, במשך שעות ארוכות לא נשמע קולם. במכשיר ההקלטה שנמצא על אחד הפעוטות נשמעת המטפלת שמדברת רק אל נכדתה: "ינעל אבי אביך, נמאס לי ממך, איזו ילדה את, ברברית כמו אימא שלך". כך כל הזמן, מילים שלא מתקבלות על הדעת. "תסתמי את הפה, אני אתן לך כאפה, שימי את זה בפה ותשתקי. את כזאת קרצייה, שבי! שבי! שבי כבר".

כשאחד התינוקות מצייץ, היא מיד דואגת שיירדם. האם כל חמשת הילדים ישנים כל היום? איך זה ייתכן? "רוצה מוצץ בפה, אז תהיי בשקט מיד. שקט, לא קמים! שימי פה ראש", המשיכה המטפלת.

פעוטות בגן ילדים
פעוטות בגן ילדים

ע' שילדיו בפעוטון, סיפר: "אין לנו הסבר אחר מזה שאנחנו ממש מפחדים שיש מצב שהילדים שלנו קיבלו סמי הרדמה או משהו שפשוט שישתיק אותם כי אין הסבר אחר לזה. שומעים בהקלטות טלוויזיה, רעש של טלוויזיה, שומעים את הגננת מדברת בטלפון ולא שומעים את הילדים".

נ' שילדיה בפעוטון הוסיפה: "אני שומעת את הילד שלי מתעורר משינה בבכי מאוד מאוד חזק, ופתאום, כאילו משום מקום, מגיע משהו וחוסם את האוויר שלו, ותוך שניות הבכי החזק שהיה לו נשתק, ושוב שעות של דממה מחרידה".

המשטרה חקרה את המטפלת בחשד שהשתמשה בחומרים להרדמת הילדים והיא הכחישה ושוחררה בתנאים מגבילים. אתמול בוצע חיפוש בביתה שבו לא נמצאו חומרים או ממצאים חריגים.