מעונות היום הודיעו אתמול (שבת) כי הם פותחים בשביתה ארוכה, ללא הגבלת זמן, החל מהיום בבוקר. "רה"מ בנט ושר האוצר ליברמן שמסכימים לנהל מו"מ עם החמאס, מסרבים לנהל מו"מ עם המטפלות שמרוויחות 5,000 שקל בחודש וקורסות תחת העומס", טוענים ארגוני המעונות.

השביתה במעונות צפויה להשאיר עשרות אלפי פעוטות בביתם. הוריהם ייאלצו למצוא עבורם סידור אחר – או להישאר עמם בבית במקום לצאת לעבודתם. "הפגיעה בהורים, בילדים ובמשק הישראלי היא בגלל סירוב הממשלה לשבת עם המטפלות למו"מ", נמסר מטעם ארגוני המעונות אתמול. "אנו קוראים לשרת הכלכלה אורנה ברביבאי לכנס משא ומתן עוד הערב".

לארגוני מעונות היום ויצו, נעמ"ת, נשי חירות, אמונה, הצטרפו גם המעונות של עמותת ינבוע מהחברה הערבית שמפעילה מאות מעונות בכל רחבי הארץ, וכן רשת החינוך נאות מרגלית.

"דרישתנו מהממשלה פשוטה - תכבדו את ההורים, הפעוטות והצוותים החינוכיים", כתבה יו"ר נעמ"ת, חגית פאר, בטור מיוחד ל-N12. "אדוני ראש הממשלה, כפי שידעת לדפוק על השולחן לא פעם בעניין מערכת החינוך, אתה נדרש לעשות זאת כעת בהקשר הגיל הרך. תוביל את החלפת הדיסקט ביחס לגיל הרך בישראל, אתה מבין דבר או שניים בכלכלה, אתה הרי יודע שכל שקל שיושקע בילד בן יומו יחזיר עצמו בריבית דריבית בהמשך. הפסק את היחס המבזה לצוותים החינוכיים שלנו. בזמן שבגני הילדים הבוגרים יותר השכר גבוה בהרבה וגם אושרה סייעת נוספת, המטפלות שלנו נותרו אחרונות בשרשרת המזון".

פאר פנתה להורי הילדים: "זהו מאבק שאתם חלק בלתי נפרד ממנו. לא נאפשר עוד את היחס הזה ליקר לכם מכול, לא נמשיך לאפשר את היחס הזה לצוותים החינוכיים שמטפלים ביקר לכם מכל ושבצדק אתם דורשים שיהיו הטובים ביותר. זו שביתה של אין ברירה. זעקנו, הפגנו, הזהרנו - אם לא נלך עד הסוף עכשיו, נישאר כולנו בלי מעונות – לא ליום, לא לשבוע אלא לתמיד".