בזמן שהקורונה דועכת - הקרב על החינוך מגיע לנקודת רתיחה: מסמך פנימי של משרד הבריאות שהגיע לידינו חושף כי בכירי מערכת הבריאות קוראים לפתיחת מערכת החינוך באופן מלא במהירות האפשרית, היות שהמחיר האפידמיולוגי הנוכחי הוא מזערי - כך פרסמנו הערב (רביעי) לראשונה במהדורה המרכזית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתוך כך, ביום ראשון כינס פרויקטור הקורונה פרופ' נחמן אש פגישה, שבה התייעץ עם בכירי מערכת הבריאות בנוגע להמשך פתיחת מערכת החינוך, שם נאמר שניתן להרחיב את פעילות בתי הספר ואף לוותר על חלק מהקפסולות - זאת בצל התחלואה הקלה בקורונה ובמספר החולים הנמוך במערכת החינוך.

שר החינוך יואב גלנט ויו"ר כחול לבן בני גנץ רקמו קואליציה - ודורשים: לפתוח את מערכת החינוך באופן מלא כבר ביום ראשון הקרוב, ללא הגבלות ותקנות, אך במשרד הבריאות מביעים התנגדות נחרצת למהלך ומוכנים ליישם רק "הקלות קטנות". אלו נוגעות לצהרונים, לחטיבות הביניים שבהן פועלת תוכנית "מגן חינוך" ותיכונים שבהן 65% מתחסנים - ומבקשים להעביר את ההקלות במשאל טלפוני. 

היועץ המשפטי לממשלה מבין כי ישנה התנגדות גדולה מאוד, ואומר כי יש לקיים ישיבת קבינט דחופה בנושא החינוך. יש לציין כי התקנות יפוגו ביום ראשון ועל כן, צפוי סוף שבוע סוער במיוחד. נכון להיום, ישנם 1,300 חולים בלבד במערכת החינוך ואין כרגע אף בית ספר סגור.