לקראת חזרה מלאה לשגרה במערכת החינוך: שר הבריאות יולי אדלשטיין יביא היום (חמישי) לאישור ועדת השרים לניהול משבר הקורונה מתווה לימודים חדש שגיבשו בכירי המשרד, לאחר התייעצות עם הנהגת ההורים הארצית. על פי המתווה, תבוטל הלמידה בקפסולות בכיתות ד' ואם רמת התחלואה לא תעלה - יבוטלו הקפסולות גם בכיתות ה'-ו'. במרכז השלטון המקומי תקפו את המתווה בחריפות וקראו להחזיר את מערכת החינוך לשגרת לימודים מלאה מיד לאחר יום העצמאות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המתווה יאפשר לתלמידי כיתות ז'-י' לעבור בין 4 קפסולות, במקום שתיים בלבד כפי שנהוג היום, כך שהם יוכלו לעבור בין יותר מגמות. כיתות שיפעלו במסגרת תוכנית "מגן לחינוך" ילמדו ללא קפסולות. בנוסף, בכל מערכת החינוך תבוטל חובת הצהרת ההורים ומדידת החום בכניסה למוסדות הלימוד.

השר אדלשטיין הודה לבכירי משרדו ולהנהגת ההורים, ואמר: "חינוך הוא הדבר החשוב ביותר, ואנחנו עושים כל מאמץ לפתוח את המקסימום הניתן במינימום סיכון לתלמידים. יש לזכור שמלבד כיתות י"א-י"ב, התלמידים אינם מחוסנים וחובה עלינו להגן על בריאותם".

מהנהגת ההורים הארצית נמסר: "הנהגת ההורים הארצית מודה לשר הבריאות על ההקשבה, על הגמישות ועל שיפור המתווה באופן מיידי. יחד עם זאת, הנהגת ההורים הארצית עומדת על דעתה כי הפעלת 'מגן חינוך' בערים ירוקות וצהובות קלות איננה נחוצה בשעה זו, שבה התחלואה כה נמוכה ומהווה בזבוז משאב לאומי וכספי ציבור. אנו שבים על בקשתנו לכלול את תלמידי התיכון אשר לא התחסנו ואינם מגיעים למכסה של 65%, להפעיל 'מגן חינוך' ולאפשר לכלל התלמידים לשוב ללימודים".

יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס ביקר בחריפות את המתווה שמותיר, לדבריו, את מערכת החינוך מאחור וקרא לחזרה לשגרת לימודים מלאה מיד לאחר יום העצמאות. "השלטון המקומי דורש לבטל את הקפסולות בכל מערכת החינוך בארץ ולהחזיר את הילדים ללמידה מלאה", מסר ביבס. "52 יום נטו – זה הכול. זה מה שנשאר לתלמידי החטיבות והתיכונים מהשנה הזאת. תנו להם לפחות את זה, בטח ובטח בערים ירוקות – רוב המדינה. מספיק עם ההגבלות. אחרי יום העצמאות חוזרים ללמידה מלאה בכל הגילאים ובכל המסגרות".