חוזרים לבתי הספר ולגנים - כמעט כמו בימי שגרה: מערכת החינוך תחזור לפעילות מלאה החל מיום ראשון הקרוב, 18 באפריל, כך על פי החלטת הממשלה - זאת לאחר יותר משנה של תסכול ובלבול רב שחל במערכת עקב התפשטות נגיף הקורונה. במסגרת ההחלטה, כל התלמידים, ובהם גם תלמידי התיכונים ישובו ללמוד בכיתות מלאות בכל השבוע - וללא הגבלת מעבר בין כיתות או קפסולות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כל מוסדות החינוך ברחבי הארץ יחזרו לפעול במתכונת מלאה מהגנים ועד כיתות י"ב, ללא חלוקה לקפסולות/ קבוצות וללא הגבלה על מעבר בין כיתות. עם זאת, התלמידים עדיין יחויבו לעטות מסכות במבנים סגורים, להקפיד על היגיינה אישית, אוורור כיתות ושמירת מרחק ככל האפשר בשיעורים ובהפסקות. 

למרות הפתיחה המלאה של מערכת החינוך, עדיין קיים איסור על הורים לילדים בגן ללוות אותם אל תוך מבנה סגור, ובנוסף, קיים איסור ללון תחת כיפת השמיים במסגרת טיולים - איסור שמעלה תהיות. במסגרת ההחלטה, מתאפשר זמן התארגנות של עד שבוע נוסף (עד 25 באפריל) למוסדות חינוך שיזדקקו לכך בכדי ליישם את ההקלות החדשות.

בית ספר, קורונה, תלמידים, מורה, כיתה (צילום: פלאש 90)
כיתה, ארכיון | צילום: פלאש 90

בנוסף, מנהלים בחטיבות הביניים ובתיכונים יוכלו לקיים מתכונת למידה גמישה לטובת צמצום פערים, בין השאר באמצעות למידה פרטנית, קבוצתית ומשולבת בכיתות או בשטח פתוח וגם באמצעות למידה מרחוק בשיעור של עד 20% משעות הלימוד השבועיות או בהיקף של עד יום למידה שבועי. זאת ועוד: הלמידה במרכזי המחוננים תשוב להתקיים בתוך המבנה ולא רק בשטחים פתוחים - כפי שנעשה עד כה. 

פתיחת מערכת החינוך מגיעה לאחר שורת הקלות בשבועות האחרונים, בין השאר ביטול קפסולות בכיתות ד' וביטול החובה להציג הצהרות בריאות בכניסה למוסדות החינוך. עם זאת, במשרד החינוך דרשו כבר תקופה ארוכה פתיחה מלאה של המערכת, אך משרד הבריאות נמנע מלאשר זאת עד כה.