מרד החינוך: 16 ערים הודיעו הערב (ראשון) באופן עצמאי וללא תיאום עם הממשלה כי ביום רביעי הקרוב הן יפתחו את השכבות שטרם חזרו לבתי הספר ושהלימודים בהן צפויים להתחדש רק ב-9 במרץ. משרדי החינוך והבריאות עדיין לא הגיבו להחלטת ראשי הרשויות‎, הסתדרות המורים הדגישה: לא מתנגדים לחזרה ללימודים - כן מתנגדים למהלך שלא אושר בממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה משותפת של הפורום - שבו חברות הערים אשדוד, באר שבע, גבעתיים, הרצליה, חדרה, חולון, חיפה, כפר סבא, נתניה, פתח תקווה, ראשון לציון, רחובות, רמת גן, רעננה, תל אביב-יפו וגם רמת השרון שהצטרפה - נכתב כי ההחלטה התקבלה בשל "ההיעדרות הממושכת של תלמידים אלה מבתי הספר, וההשפעה הפדגוגית, החברתית והנפשית הקשה עליהם".

ערי הפורום פרסמו את המתווה שלהן לפתיחת הלימודים - שאלה עיקריו:
• תלמידי ז' עד י' יגיעו לבית הספר לכל הפחות פעמיים בשבוע (4 שעות בכל אחד מהימים) או 3 פעמים בשבוע ל-3 שעות בכל פעם.
• אין הכרח ללמד את כלל מקצועות הלימוד בזמן השהייה בבית הספר
• חלק מן המקצועות ימשיכו להילמד מרחוק.
• ניתן יהיה ללמד במשמרות.
• ניתן יהיה לשלב בין למידה בכיתה (9-8 שעות שבועיות לפחות) לבין למידה במרחבים חוץ-כיתתיים.

עוד נכתב כי "אופן חידוש הלימודים בבית הספר ייעשה לפי שיקול דעת המנהל/ת ובהתייעצות עם העירייה, ותוך התייחסות להיקף המתחסנים בקרב צוותי ההוראה, היקף ההתחסנות הכללי בשכונות מהן מגיעים התלמידים, גודל בית הספר ומספר התלמידים". עם זאת הדגישו ראשי הערים כי אין "לכפות או לחייב את המנהלים וצוותי ההוראה" לפעול על פי המתווה שפרסמו.

את ההודעה סיכמו ראשי הערים והעיריות בפורום ה-15 בהתחייבות "להעניק למנהלים ולצוות ההוראה את מלוא הגיבוי הנדרש לצורך הפעלת מתווה זה. אנו תקווה שרשויות מקומיות נוספות שבהן מתקיימים לימודים לתלמידי כיתות א'-ו' וי"א-י"ב תצטרפנה למתווה זה, וסבורים כי מן הראוי שגם הממשלה וקבינט הקורונה יצטרפו אליו".

הסתדרות המורים מסרה בתגובה למתווה כי "אינה מתנגדת להחזרת תלמידים ובלבד שהחזרה ללימודים תיעשה באישור משרד החינוך, שהוא המעסיק של עובדי ההוראה בחטיבות הביניים, ובכפוף למתווה מאושר".