באילו יישובים יחזרו ללמוד ביום ראשון? בהמשך להחלטת הממשלה לפיה בתחילת השבוע ישובו לספסל הלימודים תלמידי כיתות ז'-י' ביישובים ירוקים, צהובים וכתומים-בהירים, שבהם שיעור המתחסנים עומד על 70% ומעלה - משרד הבריאות מפרסם היום (רביעי) את תמונת הרמזור העדכנית. הרשימה המלאה 

>> לרשימה המלאה של רמזור היישובים - לחצו כאן

שר החינוך יואב גלנט הודיע אתמול כי תלמידי החינוך המיוחד ברשויות הירוקות, הצהובות והכתומות המוחרגות יחזרו ביום ראשון ליום לימודים מלא, כולל ימי שישי. ביישובים האדומים והכתומים הלימודים יישארו במתכונת הנוכחית - עד 14:00.

 האם ביישוב שלכם מתקיימים לימודים? בדקו במפת הרמזור

המתווה המלא

על פי מתווה החזרה ללימודים בכיתות ז'-י' שפרסם משרד החינוך, הלימודים ביישובים ירוקים, צהובים וכתומים בהירים יתקיימו בקבוצות קבועות של עד 20 תלמידים, לפחות יומיים בשבוע. בתי הספר יהיו פתוחים 6 ימים בשבוע. מורה יוכל לעבור בין 4 קבוצות קבועות, לכל היותר ותלמיד יוכל לעבור בין 2 כיתות אורגניות/קבוצות.

ביישובים כתומים ואדומים הלימודים יימשכו להתבצע באופן מקוון. שעות הפעילות במתכונת הנוכחית: לאורך 6-5 ימים בשבוע, עד 14:00 בצוהריים. תלמידים בשילוב אישי בחינוך הרגיל ימשיכו ללמוד בהתאם לתוכנית האישית המותאמת להם.

תלמידים לובשים מסיכות מגן בבית הספר (צילום: חן לאופולד, פלאש 90)
חוזרים ללמוד ביום ראשון בכיתות ז'-י' בחלק מהיישובים | צילום: חן לאופולד, פלאש 90

בתוך כך, השבוע פרסמנו כי מבדיקת N12 עולה שבתוך שבוע, מיום חמישי לפני שבועיים ועד יום חמישי האחרון, נרשם זינוק של 74% במספר התלמידים המבודדים. בקרב עובדי הוראה נרשם בתוך שבוע זינוק של 50% במספר המבודדים. מספר גני הילדים שנסגרו זינק ב-75%.

שר החינוך גלנט, שר האוצר כ"ץ ויו״ר השלטון המקומי חיים ביבס, סיכמו השבוע על הפעלת ״בתי הספר של החגים" למשך ארבעה ימים במהלך חופשת חג הפסח - במטרה להקנות לילדי הגנים ולתלמידי כיתות א'-ב' תחושה של רצף חינוכי, וכן לצמצם את הפערים הלימודיים שנגרמו בעקבות התפרצות מגפת הקורונה. השתתפות ההורים ליום פעילות תשתנה בהתאם למצב הכלכלי-חברתי של אזור המגורים. 

כמו כן, ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע בתחילת השבוע על כוונתו להעביר בממשלה את המתווה להארכת שנת הלימודים לחודש יולי"יש צורך להשלים את פערי החינוך שנוצרו במהלך השנה הקשה הזו, ולכן שר החינוך ואני מביאים מתווה להארכת שנת הלימודים גם לחודש יולי", אמר נתניהו. "אנחנו נותנים לכל ילד וילדה בישראל להשלים את מה שהם החסירו".

גלנט אמר במסיבת העיתונאים שהתקיימה: "אין בית בישראל שלא מסתכל בדאגה על הילדים ושואל 'איך מחזירים להם את הפער של השנה האחרונה', וזו בדיוק המשימה שלי בחודשים הקרובים, ואני נחוש לעמוד בה ולקיים אותה למען הילדים שלנו ולמען כולנו".