שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון הכחישה הערב (שבת) את הדיווחים לפיהם ביקשה לפטר את ד"ר שרון אלרעי פרייס ממשרד הבריאות. השרה התייחסה גם להיערכות לפתיחת שנת הלימודים בספטמבר: "נעשה הכול כדי לשמור על שגרה, נהיה ערוכים לכל תרחיש ונתנהל לפי מדד רפואי ולא לפי ההיסטריה באולפנים".

שרת החינוך אמרה כי לא ביקשה לפטר את ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, וכי היא לא מתעסקת במינויים מקצועיים במשרדים אחרים: "אני דרשתי לשנות גישה ולהחליף דיסקט, לשמחתי לא הייתי היחידה שדרשה את זה. אתמול אלרעי פרייס ישבה באולפן עם גישה אחרת וצלילים אחרים. אי אפשר לנהל את המצב הזה כפי שניהלה הממשלה הקודמת".

ד"ר שאשא ביטון הגיבה על כך שלא זומנה לדיון המיוחד שכינס רה"מ בנט אתמול בעקבות הזינוק בתחלואה: "זה לא אישי. בקבינט הקורונה אנחנו שומעים עוד ועוד קולות שמדברים על לחיות לצד הנגיף, גם ראש הממשלה מכוון למקום הזה, אז אני לא מרגישה לבד. לא מרגישה שמנסים לפגוע בי".

ד"ר שרון אלרעי-פרייס (צילום: חדשות 12)
ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי-פרייס באולפן שישי | צילום: חדשות 12

עם זאת, סיפרה השרה כי היא מתמודדת הרבה מאוד זמן עם גורמים שונים שמנסים לצייר אותה כ"מכחישת קורונה". "אני האחרונה שאפשר לומר עליה את זה", טענה, "איבדתי את אחד האנשים הקרובים אליי לפני חצי שנה, יעקב בן ציון מקריית שמונה. הייתי במשך חודשיים יום יום בטיפול נמרץ וראיתי איך הוא והרופאים שלו נלחמים על חייו".

שרת החינוך ביקשה להבדיל בין רגשותיה לתפקידה הציבורי: "האם אני הייתי סוגרת את המדינה בשבילו? הייתי עוצרת את העולם, אבל כנבחרת ציבור אני חייבת להסתכל על כל האזרחים - הילדים שפיתחו אובדנות, הפרעות אכילה, בעלי העסקים שחרדו לפרנסתם, להורים חרדתיים מחוסר ודאות. בקלות בלתי נסבלת מעיזים לקרוא לי 'מכחישת קורונה' - מציעה לכולם לנוח ולחשוב".

כיתות ה' בבית הספר היסודי ניר בקרית אונו לומדים במ (צילום: איתן אלחדז, TPS)
כיתות ה' בבית הספר היסודי ניר בקרית אונו לומדים במרחב הפתוח בפברואר השנה | צילום: איתן אלחדז, TPS

בנוגע לפתיחת שנת הלימודים הצפויה, אמרה שאשא ביטון כי מטרתה היא לצמצם למינימום את הפגיעה בלימודים הפיזיים. "קפסולות? אנחנו נהיה ערוכים לכל תרחיש, 1 בספטמבר יתנהל לפי מדד רפואי ולא לפי ההיסטריה באולפנים. יכול להיות שניקח את המאומתים ונבודד אותם, ושאר הכיתה יחזרו לשגרה אחרי בדיקות. אנחנו רוצים לייצר יציבות בתוך המערכת. אנחנו רוצים לייצר עם משרד הבריאות שגרה. לדבר על אי פתיחת השנה חודש וחצי לפני כן רק מכניס לחוסר ודאות את ההורים ואת הילדים".

מנכ"ל משרד הבריאות נחמן אש התייחס הערב ב"פגוש את העיתונות" למצב הקורונה בישראל ואמר: "מטריד אותנו שמספר החולים קשה ימשיך לעלות". אש, פרויקטור הקורונה עד לאחרונה, הדגיש: "הכול יכול להיות אבל לא רוצים להגיע למצב של סגר, אני מעריך שלא נגיע". אש הוסיף: "התו השמח אמור לעלות להצבעה ביום שני, אני מקווה שזה יעבור".