היישובים שבהם יחזרו ללימודים ביום ראשון: משרד הבריאות עדכן הבוקר (חמישי) את ציוני הרמזור, ופרסם את רשימת היישובים שבהם ילמדו בשבוע הבא. ציון הערים הכתומות שיורשו לפתוח עודכן מ-6.5 ל-7, מה שאומר שביישובים רבים נוספים יחזרו התלמידים לכיתות. 

הערים והיישובים הכתומים שבהם יחזרו ללימודים

מפת רמזור החינוך המעודכנת לפי רשויות, מועצות ושכונות

אתמול אושר בממשלה כי תלמידי כיתות א'-ו' וי"א-י"ב ילמדו בבתי הספר בערים ירוקות, צהובות וכתומות בהירות. בתום דיון עם ראש הממשלה שנערך הערב, הוחלט שתלמידי כיתות ז'-י' לא יחזרו ללימודים ביום ראשון הקרוב. 

חשוב להדגיש: יישובים, ערים ורשויות כתומות שציון הרמזור שלהן הוא עד לרף של 7 אבל לא הגיעו ל-70% התחסנות של בני 50 ומעלה עדיין יכולות לשפר את אחוז ההתחסנות עד יום ראשון בבוקר - ואם יצליחו, יוכלו לפתוח את מוסדות החינוך.

רף ההתחסנות המחושב עבור ציון הרמזור ימשיך להיות 70% בקרב בני 50 ומעלה שנמצאים שבוע אחרי החיסון השני. בחישוב שיעור ההתחסנות יבוצע גם ניכוי של מחלימים. 

בקרב הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות היו מי שחשבו לאפשר לתלמידים וצוותי הוראה שכבר החלימו מהנגיף לשוב למערכת החינוך. מי שקידם את היוזמה מול משרד הבריאות הוא ח"כ יעקב אשר, אלא שבסופו של דבר העדיפו במשרד הבריאות לבחור מתווה שמעודד התחסנות.

כתבות נוספות ב-N12:

במשרד הבריאות מדגישים כי קבלת ציוני הרמזור היום, יום חמישי, היא חד פעמית לקראת החזרה ללימודים, והחל מהשבוע הבא "שעון" הרמזור יחזור להיות רגיל - פעם בשבוע ביום רביעי, וכך תיקבע פתיחת החינוך למשך השבוע קדימה. 

אתמול נשמעה ביקורת נרחבת על ההחלטה לפתוח את המסחר בזמן שתלמידים רבים עדיין בבית. שר החינוך יואב גלנט שוחח עם ראש הממשלה נתניהו והתעקש להחזיר את גם את התלמידים משכבות ז'-י' ללימודים. השר אמר במהלך ישיבה לילית בין אנשי משרד החינוך ומשרד התרבות כי לא ייתכן שהקניונים, המספרות, התרבות והפנאי ייפתחו ובית הספר לא. לדבריו, זה לא סדר העדיפויות שעליו החליטה הממשלה.

פורום 15 ראשי הערים העצמאיות הצטרף הבוקר לדרישה להחזיר את תלמידי החטיבות ללימודים בערים ירוקות וצהובות כבר ביום ראשון הקרוב. אלא שבמשרד הבריאות מתנגדים לפתיחה נרחבת של מערכת החינוך בשלב הזה מעבר למה שהוחלט, זאת עקב כך שהם רואים את הנתונים המעידים על עלייה בתחלואה בקרב צעירים. לטענתם, פתיחה נרחבת של מערכת החינוך תהיה לא אחראית - ועלולה להעלות דרמטית את מקדם ההדבקה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות