כל התלמידים בישראל יחזרו ללימודים ביום שני הבא? המרכז לשלטון מקומי הציג הערב (שני) מתווה לחזרה לבתי הספר ולגנים של כל התלמידים בארץ, גם ביישובים אדומים, שמתוכננת ל-1 במרץ - בעוד שבוע בדיוק מהיום. המתווה יוצג לממשלה, והשרים יתבקשו לאשר אותו השבוע בישיבת קבינט הקורונה.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו מקיימים דיון על כך ואין עדיין הסכמות", אמר יו"ר מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, בריאיון ל"תוכנית חיסכון". "מערכת החינוך נמצאת בראש סדר העדיפויות של השלטון המקומי ויש דבר אחד בטוח - לאורך כל הדרך אנחנו יודעים לעבוד בחזרה של המערכת לשגרה תחת קורונה. ברגע שהממשלה קובעת את המתווה, אנחנו עובדים על פי חוק בלבד". 

בלשכת שר הבריאות, יולי אדלשטיין, מכחישים שהושגה הסכמה לפתיחת הלימודים בכל הארץ: "השמועות על הסכמה לכאורה להקדמת השלב הבא בפתיחת מערכת החינוך, של כיתות ז'-י', אינה נכונה. משרד הבריאות והשר אדלשטיין עומדים על דעתם שאסור לטעות ולהקדים את השלב הבא בפתיחת המשק לפני שיחלפו שבועיים מהפתיחה האחרונה, זאת כדי לראות את השלכות פתיחת חלקים גדולים במערכת החינוך והמסחר מבחינת התחלואה". 

בתוך כך, השר אדלשטיין הנחה את מגן ישראל לבצע "חיתוך רמזור" של השבוע כבר מחר, באופן שיאפשר לתלמידים בערים ירוקות, צהובות וכתומות גבוליות להגיע ללימודים יום לפני היציאה לחופשת פורים. בשבוע הבא, "חיתוך הרמזור" יחזור להתבצע ביום רביעי.