שורת ראשי רשויות מ"פורום ה-15" קוראים לתלמידי חטיבות הביניים לחזור ללימודים היום (רביעי), כשבמקביל חלק מחברי הפורום חזרו בהם מהכוונה לפתוח את החטיבות. הממשלה דנה אמש ב-2 מתווי חזרה אפשריים לתלמידי ז' עד י', אף אחד מהם לא כולל חזרה ללימודים כבר היום. בתוך כך, שבוע וחצי לאחר תחילת הלימודים – 30 אלף תלמידים ו-3,000 אנשי צוות נמצאים בבידוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים, אמר: "גבעתיים ירוקה ומחר כל תלמידי העיר, כולל שכבות ז' עד י', יחזרו לבתי הספר לחגוג את פורים. הם יגיעו עם תחפושות ועם משלוחי מנות, הם יבואו בצורה הדרגתית לפי השעות שייקבעו מראש ובקפסולות". עם זאת, נראה שבעירו, כמו גם בהרצליה ובכפר סבא, חטיבות הביניים ייפתחו באופן חלקי בלבד.

בנוסף, חלק מראשי הערים הגדולות חזרו בהם והחליטו שלא לסכן את התלמידים - בבאר שבע יחגגו את פורים בזום, בתל אביב יחגגו בקבוצות קטנות באוויר הפתוח ובחדרה חטיבות הביניים שנמצאות בבעלות חיצונית החליטו לא לשתף פעולה עם הכוונה להחזיר את תלמידי ז'-י'.

על פי נתוני משרד החינוך, בעקבות מפת הרמזור החדשה יגיעו היום לגנים ולבתי הספר מיליון ו-300 אלף תלמידים. אך יש מי שבעקבות השינוי מצא את עצמו, רגע לפני פורים, מחוץ למערכת החינוך. מוריה עמר, אם ל-3 מתל אביב, אמרה: "מחכים למחר להגיע לגנים ולבית הספר מחופשים - ואנחנו מקבלים הודעה שככל הנראה אנחנו מחר נהיה סגורים וכל זה בגלל שאין בעצם עדכון נכון של מספר תושבים".

שבוע וחצי לאחר סיום הסגר, 30 אלף תלמידים ו-3,000 אנשי צוות נמצאים בבידוד. מוריה רק חזרה לעבודה – אך כבר תיאלץ לחזור לביתה, לאחר שבנה הוכנס לבידוד. סייעת שנדבקה עברה בכמה גנים – והכניסה ילדים רבים לבידוד. "הבן שלי בבידוד בגלל מחדל של העירייה", טוענת מוריה, ומספרת כי 80 ילדים נכנסו לבידוד בעקבות המקרה.

כך קרה גם ל-90 משפחות בנתניה. שי בראון מהנהגת ההורים בעיר אמר: "אני מאוכזב מבג"ץ שמאפשר למורים להחליט שהם לא מתחסנים ואנחנו לא יכולים לדעת מזה. מה הסוד הגדול?! החלטתם לא להתחסן? אתם עומדים מאחורי זה?".

מנגד, ישנם גם הורים שלא מתחסנים. מיכל כרמלי, מנהלת בית ספר ברעננה, אמרה: "השבוע סגרתי 4 כיתות. 6 תלמידים מאומתים לקורונה. התלמידים לא נדבקו בבית הספר, הם נדבקו בבית. אני קוראת להורים בבית - צאו להתחסן. אתם דורשים מאיתנו להתחסן? צאו גם אתם להתחסן. הבידודים האלו לא יסתיימו".