לקראת תחילת הפעימה השנייה בהקלות שאחרי הסגר השלישי, ובה גם חזרתם של תלמידי ה'-ו' וי"א-י"ב לבתי הספר, משרד הבריאות הודיע היום (רביעי) כי יעדכן את תוכנית הרמזור ויותר תלמידים יעזבו את הזום ויחזרו ללימודים. לפי המתווה שאושר בממשלה, תלמידי כיתות א'-ו' וי"א-י"ב ילמדו לפי מתווה החינוך (קפסולות בחלק מהכיתות) בבתי הספר בערים ירוקות, צהובות וכתומות בהירות. השינוי הוא שכעת, גם בערים כתומות עם ציון רמזור 7 ולא רק 6.5, כפי שהיה עד עכשיו, יוכלו התלמידים לחזור לבית הספר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתבות נוספות ב-N12:

הרשימה המלאה של הערים שבהן ילמדו כרגיל תפורסם מחר, אחרי שציוני הרמזור יתעדכנו סופית מחדש. רף ההתחסנות המחושב עבור ציון הרמזור ימשיך להיות 70% בקרב בני 50 ומעלה שנמצאים שבוע אחרי החיסון השני. בחישוב שיעור ההתחסנות יבוצע גם ניכוי של מחלימים. 

 

 במשרד הבריאות מדגישים כי קבלת ציוני הרמזור בחמישי תהיה באופן חד-פעמי לקראת החזרה ללימודים, והחל מהשבוע הבא "שעון" הרמזור יחזור להיות רגיל - פעם בשבוע ביום רביעי, וכך תיקבע פתיחת החינוך למשך השבוע קדימה. 

כאמור, רשימה סופית כרגע אין, אבל במבט על צבעי הערים נכון לעכשיו אפשר לראות שהערים והיישובים הנוספים שבהן עשויים לחזור ללימודים הן: גן נר, קריית אתא, חולון, יבנה, קדימה-צורן, ראש העין, שערי תקווה, אשקלון, צור משה, כפר יאסיף, ניצן, שדרות, קרני שומרון ועוד.