מבחני המיצ"ב לא ייערכו בשנת הלימודים הנוכחית: עקב התמשכות משבר הקורונה והפסקת הלימודים בבתי הספר, הודיעו הערב (רביעי) במשרד החינוך שמבחני המדידה וההערכה החיצוניים (מיצ"ב) שתוכננו להיערך בדצמבר ובמאי לא יתקיימו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

משמעות ההחלטה היא שמבחני ההערכה הקבועה במקצוע שפת-אם בכיתות ד' ו-ח' שהיו אמורים להיערך בדצמבר ומבחני הערכה משתנה בכיתות במקצועות מתמטיקה, אנגלית, מדעים ושפת-אם שהיו אמורים להיערך בחודש מאי בכיתות ה', ו', ח' ו-ט' - מבוטלים. 

בחינת בגרות בבית ספר תיכון בראשון לציון (צילום: פלאש 90)
שנת הלימודים הנוכחית - ללא מבחני מיצ"ב | צילום: פלאש 90

במקום מבחני המיצ"ב, מערכת החינוך תקדיש את השנה לטובת ביסוס השימוש בכלים הפנימיים שפותחו על ידי ראמ"ה (הרשות הארצית למדידה והערכה בחינוך) לטובת ניטור פערים לימודיים ומתן מענים פנים בית-ספריים, צמצום הפערים הרגשיים שצברו התלמידים, צמצום פערי המחשוב והמשך ביסוס הלמידה מרחוק. 

"שנת לימודים לא שגרתית מחייבת היערכות לא שגרתית, ובהתאם לכך אנחנו פועלים, אמר שר החינוך יואב גלנט, "ההחלטה שלא לקיים את מבחני ההערכה החיצוניים הבית ספריים, וכן ההשקעה חסרת התקדים שאנו מבצעים בקפיצת המדרגה הדיגיטלית של מערכת החינוך תוך צמצום פערים רבי-שנים בתחומי המחשוב – מהוות ביטוי מייצג למדיניותנו זאת. ברור לכל כי גם לאחר חזרת מוסדות החינוך לפעילות, נידרש לתת מענה לפערים שיווצרו הן בהיבט הפדגוגי והן בהיבט צורכי הפרט, ואנחנו נערכים לכך מבעוד מועד".