היכן נדבקו הכי הרבה תלמידים? לאחר שבמשרד החינוך טענו כי משרד הבריאות מסרב למסור להם את המספרים, הבוקר (חמישי) מפרסמים במשרד החינוך את נתוני ההדבקה בקרב ילדים בישראל. מהמספרים עולה כי ההדבקה בקרב תלמידים חרדים גבוהה בהרבה משיעורם היחסי באוכלוסייה. ההדבקה בגילאי גן עד כיתה ד' עומדת על 0.2% בלבד – כשבגילאי התיכון הנתון גבוה פי 3.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עם זאת, בנתונים שפורסמו לא מצוין היכן נדבקו התלמידים – כך שלא ניתן ללמוד מהם דבר באשר להמשך פעילותה של מערכת החינוך ולסיכוני ההדבקה בה.

לקריאת הנתונים המלאים

יותר ממחצית מהילדים שנדבקו בישראל הם חרדים – זאת למרות ששיעורם בקרב התלמידים באוכלוסייה עומד על פחות מ-20%. ביתר מחוזות הארץ, בניכוי החרדים, נרשמים נתונים נמוכים ביחס לחלקם באוכלוסייה. הנדבקים במחוז מרכז מהווים 9.8% מכלל הנדבקים, במחוז צפון 9.7%, במחוז דרום 7.8% ובמחוז תל אביב 7.6%. בתחתית הרשימה מחוז חיפה עם 5.5% ומחוז ירושלים עם מעט פחות מ-5%.

נתח ההדבקה באוכלוסייה החרדית עולה ככל ששכבת הגיל עולה; בגני הילדים מהווים הנדבקים החרדים 39% מקרב הנדבקים בכלל הארץ, כשחלקם של הילדים החרדים מתוך כלל שכבת הגיל הזו הוא 22%. בגילאי י'-י"ב ההדבקה כבר עומדת על כמעט 57% - למרות ששיעורם האמיתי הוא 16.7% בלבד מתוך התלמידים באותם גילאים.

משרד הבריאות פירט את אחוזי ההדבקה בהשוואה בין המחוזות בלבד – אך מבט על המספרים הכוללים מאפשר לבחון: באילו גילאים ההדבקה הגבוהה ביותר? מבין 896,026 תלמידי הגנים עד כיתה ד' - בניכוי הציבור החרדי - 2,661 נדבקו בקורונה. המשמעות היא: רק 0.2% מקרב התלמידים הצעירים נדבקו.

בכיתות י' עד י"ב האחוז גבוה פי שלושה – 1,863 נדבקו מתוך 294,471, כלומר 0.6%. בציבור החרדי, אחוז הנדבקים בקרב גילאי גן עד כיתה ד' עומד על 0.8%, פי 4 בהשוואה ליתר האוכלוסייה. בגילאי י' עד י"ב נרשם כבר נתון שיא של כמעט 4.2% נדבקים מתוך כלל שכבת הגיל – פי 7 מהנתון בשאר האוכלוסייה.