מי רצח את רבין? המורה טוענת שלא ידוע: 25 שנים חלפו מאז נורו שלוש היריות בכיכר מלכי ישראל שפגעו בגבו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. כל מי שחי אז, וכמעט כל מי שנולד בשנים שלאחר הרצח יודע לומר שמי שרצח את רבין הוא יגאל עמיר שמרצה מאסר עולם בכלא. אז איך מורה בבית ספר יסודי טוענת שהנושא לא הוכרע?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאורך השנים נפוצו תיאוריות קונספירציה שלפיהן לא עמיר הוא זה שירה את שלוש היריות, אלא בעלי אינטרסים אחרים עשו זאת. חלק מאותן תיאוריות מצביעות על שב"כ כמי שביקש להתנקש בראש הממשלה באוהת תקופה.

מסתבר שהתיאוריות חסרות השחר האלה הגיעו עד לבית הספר היסודי בפרדס חנה-כרכור. מורה בבית הספר אמרה לתלמידיה במהלך שיעור תרבות ישראל מספר פעמים שלא ידוע מי אחראי לרצח רבין.

למרות שבית המשפט הרשיע את יגאל עמיר במעשה, כך נאמר בשיעור, יש דעות שונות בנושא. אחת האימהות ששמעה את השיעור, שהועבר בזום, התעמתה עם המורה. היא מספרת שהיא חזרה באזניה על האיוולת מספר פעמים וככל הנראה לא בפעם הראשונה.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "מנהלת בית הספר מסרה בתגובה, כי היא רואה בחומרה את האירוע, ולנוכח זאת היא נקטה בשורה של פעולות: עוזרת ההוראה תלמד תחום דעת אחר (במקום תרבות ומורשת ישראל היא תלמד שעות פרטניות בשפה). כמו כן, ביום ראשון תקיים המנהלת במסגרת שיעור חברה ומולדת שיח על סובלנות, ערבות הדדית וחשיבות של חיים בחברה דמוקרטית".