באירועי סוף השנה בבית הספר מקבלים המורים בדרך כלל מתנות קטנות עם משמעות גדולה, אך למתנה כזאת גדולה ויצירתית לא ציפה מעולם המורה אביחי תנעמי שיקבל מתלמידיו בכיתה י"ב במרכז התורני טכנולוגי נחלים. אחרי שגיבש את הכיתה ויצר איתם קשר מיוחד החליטו התלמידים המסורים להגשים לו חלום ילדות וקנו לו במתנה - סוס.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

תלמידיו של אביחי בשנתיים האחרונות מספרים שהוא גיבש את הכיתה, הפך אותם לחטיבה אחת, הגביר את מוטיבציית הלמידה ונטע בהם את האמונה שהם מסוגלים לגבור על כל הקשיים ולסיים את הלימודים בצורה המיטבית עם תעודת מקצוע באוטוטרוניקה. בתקופת הקורונה, אביחי עבד ביתר שאת. הוא בנה לכל תלמיד תוכנית לימודית אישית, יצר קבוצות קטנות לפי רמות, ועם הרבה השקעה ואמון בתלמידים - כולם צלחו את הבחינה.

מתנה למורה - סוס
התלמידים בדרכם עם הסוס למורה האהוב

לפני כחצי שנה, בשיחה אישית עם אחד מהתלמידים, הוא ציין שיש לו חלום שיהיה לו סוס. שאר תלמידי הכיתה שמעו זאת והחליטו כי בסיום השנה, בתור מתנת פרידה הם יקנו לו סוס. השבוע, הגיעו התלמידים לביתו של המורה המופתע והגישו לו את המתנה, "זה ריגש אותי עד דמעות, הייתי בטוח שעובדים עלי", סיפר אביחי. "זה מאוד מרגש לראות תלמידים שמוכנים להשקיע הרבה מאוד כסף כדי להכיר תודה על המאמץ החינוכי שנעשה איתם. זה דבר לא מובן מאליו בכלל. זה מהלך מנהיגותי של חלק מהתלמידים שהבין שזה מה שישמח אותי", הוסיף בהתרגשות.

אחרי שהתקבלה ההחלטה אצל התלמידים, הם הסתובבו במשך כמה ימים כדי למצוא את הסוס שיתאים לו, "בחרנו לקנות למורה שלנו סוס כי הוא המורה הכי טוב בעולם", ציין אוראל בהגלי, תלמידו של אביחי. "הוא השקיע בנו בצורה הכי טובה שאפשר. חוץ מזה זה היה החלום שלו ורצינו להגשים לו את החלום כמו שהגשים את החלומות שלנו". לאחד מהתלמידים בקבוצה יש ניסיון עם סוסים והוא כיוון את התלמידים ברכישה הגדולה. "כשמצאנו, סידרנו הובלה עד לבית שלו והגענו יחד עם הסוס, סיפר. "המורה אביחי היה בהלם על סף דמעות היה בטוח שהוא חולם. הוא אמר שכל השנה הוא מדבר ומדבר איתנו ובפעם הראשונה אין לו מה לומר. אחלה מורה שבעולם", הוסיף אוראל.

"הכסף הזה הגיע מהכסף האישי של התלמידים שעובדים במהלך השנה על מנת לקיים את עצמם ולעיתים גם את המשפחה שלהם", הוסיף המחנך. "אני יודע שהכסף לקנות את הסוס הגיע על חשבון בילוי קיץ כזה או אחר. קראתי לסוס 'השפיץ' כי קבוצת הוואטסאפ של הכיתה נקראת 'השפיצים'. זה מכוון מטרה להצלחה בחיים, לחדד את מה שאנחנו צריכים לעשות ולהצליח להיות הכי טובים שאפשר. זו זכות שנפלה בחלקי לחוש לא רק את דמיעת הזריעה, אלא גם את הקצירה ואני מעריך אותם מאוד על כך".

מנהל המרכז התורני טכנולוגי נחלים, הרב אלי טובול: "מורה כמו אביחי תנעמי הוא נכס לבית הספר. אני גאה בו על ההשקעה בכל תלמיד ותלמיד, המסירות האינסופית והדרישה שכל אחד ימצה את כל הכוחות שלו ויגיע להצלחה מירבית. מורי בית הספר שלנו חדורים אמונה בתלמידים ומלווים אותם להצלחה. אביחי הוא אחד הדוגמאות למורה כזה. אני גאה גם בתלמידים שיודעים להכיר תודה למורה שנתן להם כלים לחיים".