תלמידי ישראל יוצאים היום (שלישי) לחופש הגדול, אחרי שנת לימודים לא פשוטה. מחר כבר יחלו לפעול בתי הספר של החופש הגדול והקייטנות הפרטיות, והן יימשכו כחמישה שבועות, עד 8 באוגוסט. בנוסף, הממשלה אישרה גם קייטנות שכוללות לינה בחוץ. קבינט הקורונה קבע כי מבחנים באוניברסיטאות והמכללות ייערכו באופן מקוון החל מיום ראשון הבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתי הספר של החופש הגדול, קייטנות עבור גני הילדים ועד כיתות ד', יחלו לפעול כבר ממחר. הן ימשכו עד 8 באוגוסט תחת ההגבלות הבאות: עד 28 תלמידים בכל קבוצה, כמה שיותר פעילויות חוץ כיתתיות במרחבים הפתוחים וככל שניתן לשמור על ריחוק.

למידה מרחוק, הרצאה מקוונת
החל מיום ראשון: בחינות במוסדות אקדמיים יערכו באופן מקוון | צילום: Rido, shutterstock

קייטנות פרטיות: הלילה צפוי היה להיחתם הצו שיאפשר את אותן הקייטנות כמו מחול, ג'ודו וסייבר, עד עכשיו לא היה ברור אם הם יפעלו אך הן ככל הנראה יחלו לפעול מחר ויימשכו לאורך הקיץ. הממשלה צפויה גם לאשר קייטנות שכוללות לינת חוץ.

ההשכלה הגבוהה: הקבינט קבע שהבחינות של המכללות והאוניברסיטאות ייערכו רק באופן מקוון. אבל הצו ייחתם ביום ראשון הבא, עד אז הבחינות יתקיימו כרגיל. ישנן אוניברסיטאות שמתנגדות להחלטה הזו בעיקר אוניברסיטת תל אביב.

הרפתקה בארץ השמש העולה
גם הקייטנות הפרטיות יחלו לפעול ממחר | צילום: סטס קורולוב

בחצות הממשלה אישרה במשאל טלפוני את התקנות לשעת חירום ואת ההגבלות החדשות. בתום הישיבה אושר בין היתר כי ייחתם צו מנכ"ל משרד הבריאות שמורה על מתווה הקייטנות וקיום בחינות של המועצה להשכלה גבוהה.