חוץ מהכלכלה והשגרה של רבים מהאזרחים, משבר הקורונה פגע פגיעה חמורה גם במערכת החינוך בישראל. ברקע השאלה האם בתי הספר של החופש הגדול יישארו פתוחים, שר החינוך יואב גלנט התראיין היום (שני) למהדורה המרכזית והצהיר בפה מלא כי שנת הלימודים הבאה דווקא תפתח כרגיל.

זלעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אני אומר כאן לאזרחי מדינת ישראל, שנת הלימודים תפתח בראשון לספטמבר. נקודה. יש לנו תוכנית, ישבתי שעות ארוכות עם שר האוצר, הוא השתכנע בדברים, הוא שותף לעניין. מצאתי שותפים בשלטון המקומי וארגוני המורים, ורה"מ שמוביל את התהליך, השתכנע בדברים".

"אני מתכוון להביא את התוכנית, לא באופן מבולבל, לא בעדכון כזה או אחר, באופן מסודר, היא תובא בפני הממשלה, השלטון המקומי, יחד עם השותפים שלי. נביא את זה ולדעתי מאותו רגע ניתן לאנשים לעבוד, ב-1 לספטמבר גני הילדים ובתי הספר יפתחו, חלקם מלמידה מרחוק".

עוד אמר גלנט כי הוא עושה מאמץ גדול כדי לאפשר לכל ילד במדינת ישראל להתחבר למערכת הלמידה מרחוק. עם זאת, גלנט אמר כי הוא לא יכול להתחייב לכך, בעיקר בשל הפערים הגדולים. "אנחנו עובדים על זה בשיא הרצינות. גם אמצעי קצה, גם תשתיות לימוד בבתי הספר, גם תוכן על מנת שיהיה ניתן לרכוש אותו בכל מקום, גם הכשרה למורים ומנהלים. זו מלאכה מורכבת, אנו מדברים על 2.5 מיליון תלמידים ומורים".

שר החינוך יואב גלנט (צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש/90 )
שר החינוך יואב גלנט | צילום: אוליביה פיטוסי , פלאש/90

גלנט התייחס במהלך הריאיון גם לטקס הסיום שנערך בתיכון הגימנסיה בירושלים, במהלכו ככל הנראה נדבקו תלמידים. שר החינוך גינה בנחרצות את האירוע ואמר: "אני מגנה את כל מי שעובר על הוראות הממשלה והחוק. אני לא מקבל את זה, לא קיבלתי את זה אף פעם ואי אפשר לקבל את זה מתלמידים בוודאי לא ממחנכים. אני הוריתי לעשות בדיקה ותחקרי נראה את תוצאותיו, כאשר אנו בודקים משהו אנו מגיעים למסקנות ונוקטים בצעדים".

לסיום התייחס למחלוקות שהתפתחו היום בין יו"ר הקואליציה מיקי זוהר לבין שר האוצר ישראל כ"ץ, מחלוקות שהגיעו גם לפסים אישיים: "ראשית התקופה הזו היא מתוחה ואני מציע לכולם להוריד ווליום, להתאחד ולזכור שלרה"מ ולשר האוצר יש מלאכה מאוד כבדה. זו לא שעה פשוטה, לתת כתף. אני עושה את זה, אני בטוח שאחרים עושים את זה, גם מיקי יעשה את זה. אנחנו ביחד ואנו צריכים לשלב ידיים כולל דרך אגב עם כחול לבן למען אזרחי מדינת ישראל".