בתום דיון של ועדת השרים לענייני קורונה, הוחלט כי למרות המלצות הפרויקטור, מחר (רביעי) הלימודים יתקיימו במערכת החינוך כולה. מוקדם יותר היום זעם פרופ' רוני גמזו על ההחלטה שהתקבלה בממשלה, לפיה הלימודים לא יופסקו לפני תחילת הסגר ביום שישי ב-14:00. כעת הממשלה נדרשת להצביע בדבר הפסקת הלימודים כבר בחמישי, כפי שהמליצו הערב השרים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ועדת השרים לענייני קורונה שהתכנסה הערב, דנה בשורה של נושאים שעדיין קיימות סביבם מחלוקות. השרים החליטו כי הלימודים מחר יתקיימו, אך המליצו גם כן לאשר את השבתת מערכת החינוך לקראת הסגר כבר ביום חמישי.

עוד דנו השרים בנושאים נוספים בנוגע לסגר החגים הקרוב וקבעו כי שירותי טייק-אוואי ממסעדות לא יתאפשרו במהלך הסגר, וכן בתי המלון והצימרים ייסגרו לתקופה של שלושה שבועות. כל ההחלטות הללו טעונות את אישור הממשלה טרם תחילת הסגר ב-14:00 ביום שישי.

אכיפת ההגבלות החדשות (צילום: פיטוסי , פלאש/90 )
אכיפת ההגבלות החדשות | צילום: פיטוסי , פלאש/90
תפילה, סגר, קורונה, ישראל, בית כנסת, מתפללים (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

הפרויקטור גמזו טען היום כי יש לנקוט בצעד סגירת מערכת החינוך משום שהעלייה בתחלואה בכלל ובאוכלוסייה הכללית בפרט, נובעת מהדבקת יתר והפצה בגילאי מערכת החינוך ובמיוחד בגילאי 10 ומעלה.

מאז פורסמו תנאי הסגר הראשוניים, עולות טענות רבות מצד בעלי עסקים שונים והורים לילדים צעירים, החוששים שלא ישרדו שלושה שבועות בתנאים מגבילים שכאלו. כמו כן, התעוררה ביקורת סביב ההנחיות הנוגעות לחגים ולטקסים הדתיים הקשורים בהם לעומת הנחיות מגבילות הנוגעות למסחר ותנועה במרחב הציבורי.

עפר שלח בישיבת ועדה בכנסת (2017) (צילום:  הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש/90 )
עפר שלח בישיבת ועדה בכנסת (2017) | צילום: הדס פרוש, נועם רבקין פנטום, פלאש90, פלאש/90

גם ח"כ עופר שלח תקף את החלטת הממשלה ללכת לסגר ואמר: "מצד אחד סוגרים ענפים שלמים שלא צריך לסגור, מתיירות כפרית ועד חנויות במרחב הפתוח, ומצד שני מחריגים אישה שהולכת לטבילה במקווה ומגדירים את ארבעת המינים כמוצרים חיוניים. אף אחד לא מבין את זה. אף אחד לא יאמין לזה. צריך לקיים הנחיות, אבל איך יקיימו הנחיות כאלה?".