שר הבריאות אדלשטיין ביקר היום (שלישי) בבתי ספר באפרת ובגוש עציון ודיבר עם תלמידים שהחלו את שנת הלימודים – בפעם הראשונה – בצל ההתמודדות עם נגיף הקורונה. השר אדלשטיין התייחס להחלטה שלא לפתוח את שנת הלימודים בערים וביישובים האדומים: "ההחלטה נועדה לבריאות הציבור, לא ענישה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"קיבלנו החלטה לא פשוטה - לפתוח את מערכת החינוך בישראל למרות השתוללות הנגיף", הסביר אדלשטיין. "לא בכל המדינות בעולם התקבלו החלטות כאלה, אבל הצורך להחזיר את הילדים למערכת החינוך ולתת להורים להמשיך לעבוד היה לנגד עינינו".

השר המשיך והסביר על הצורך להמשיך בשגרה ככל האפשר – תוך כדי המאבק בנגיף. "צריך לחיות בצל הקורונה", טען. "לעשות הכול כדי לדכא את הנגיף, לשטח את העקומה ולזכור שהקורונה עדיין כאן. לא מקובלות עלי הגישות של 'אין קורונה' או של 'לסגור הכל', אבל אפשר להמשיך בכך רק אם נקיים את ההנחיות של משרד הבריאות".

"קיבלנו החלטה לא פשוטה נוספת אתמול לא לפתוח את מערכת החינוך ביישובים האדומים", אמר השר. "אני מבין את הקושי של ההורים, המורים והילדים שהתכוננו ללכת לכיתות, אבל צריך להבין - קבלת ההחלטה סמוך לתחילת השנה אפשרה לנו להגיע עם רשימת ישובים מעודכנת. אם היינו מקבלים לפני כמה ימים את ההחלטה היו נכנסים ישובים נוספים לרשימה, ולא היינו מוכנים לעשות זאת. ההחלטה נועדה לבריאות הציבור, לא ענישה".

פתיחת שנת הלימודים תשפ"א (צילום: דוברות המשטרה)
פתיחת שנת הלימודים תשפ"א | צילום: דוברות המשטרה

בביקור בכיתה בנות בבית ספר באפרת, התייחס נתניהו גם הוא לחזרה ללימודים תחת ההתמודדות עם הנגיף. "בדרך כלל היינו מחבקים אתכן, כמו שאתם זוכרות בגן - אבל היום אסור לחבק", הסביר נתניהו. "צריך לשמור על מרחק, וצריך לשמור על מסכה, כי הקורונה, זה נגיף קטן-קטן שאי אפשר לראות, אבל אם לא נזהרים זה עובד מאחד לשני. אז אתם זוכרות? שומרים על הכללים".