נשפי סיום השנה הפיראטיים הפכו למוקדי הדבקה: במשרד הבריאות מדווחים היום (שלישי) על נדבקים רבים במסיבות פרטיות שנערכו לפני כשבועיים במקומות שונים ברעננה. קופות החולים נאלצות כעת לבדוק את כל התלמידים - מה שמוסיף עומס על המערכת. בתוך כך, 15 תלמידים נדבקו בהרצליה, והעירייה החליטה לעצור את כל הפעילויות בחטיבות הביניים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי שעה יש 39 נדבקים כתוצאה מהנשפים הפרטיים, אך בעיריית רעננה חוששים שהמספר צפוי לגדול משמעותית כי מחכים לעוד עשרות בדיקות שטרם פוענחו. בשל המספר הרב של הנדבקים העירייה ביקשה ממשרד הבריאות לבצע בדיקות לכל הנערים שהשתתפו במסיבות.

ואולם, לפי גורמים בכירים בקופות החולים משרד הבריאות סירב לבצע את הבדיקות, בטענה ש"לא מדובר באירוע שנערך בין כותלי בית הספר". עיריית רעננה לא ויתרה ופנתה לכל קופות החולים כדי לפתוח מתחמי בדיקה בבתי הספר שבהם ייבדקו אותם נערים. 

בכיר בקופת החולים מתח ביקורת חריפה על קיום המסיבות הפרטיות: "בגלל חוסר האחריות של הנערים והאירועים שלא נערכו על פי הכללים יש עכשיו נדבקים שמסכנים את כל הסביבה. היכן ההורים של אותם נערים?"

הוא טען גם כי משרד הבריאות "הפיל" על הקופות את מלאכת ביצוע הבדיקות. "אנחנו קורסים ובגלל המסיבות הפיראטיות אנחנו נאלצים לבדוק עוד עשרות, זה פשוט חוסר   אחריות", אמר.

בעקבות הידבקותם של 15 תלמידי התיכון בהרצליה מסרה העירייה: "אירוע סיום שנה המדובר התקיים במתכונת כיתתית ועל פי תקן התו הסגול.  צוות בית הספר הקפיד על חיטוי קפדני של המסכות ווידא כי המסכות לא יעברו בין הילדים. תמונת המצב אכן מעידה על כ-15 ילדים שנדבקו בכיתה, אך חשוב לזכור שהם נפגשו אחד עם השני, לפני ואחרי המסיבה".

עוד נמסר כי "לאור גידול בקצב ההדבקה בעיר ומתוך דאגה לבריאות התושבים, עיריית הרצליה הנחתה על הפסקת על החוגים והפעילויות בחטיבת הביניים. נוסף על כך, העירייה העמידה לרשות ההורים 'מוקד קורונה' למענה ותמיכה בכול הקשור לנושא".