ברקע פרשת האונס החמורה באילת: בכניסה לשני תיכונים בכפר סבא התקיימה הבוקר (שלישי) מחאה של תלמידים, זאת בעקבות חשיפתה של כתבת גל"צ, הדס שטייף, אודות שלטים וגרפיטי שרוססו על ידי תלמידים ועודדו כביכול אונס. תלמיד כיתה י"ב ריסס בכניסה לאחד התיכונים: "אין יודניקית שלא נותנת, אין י"בניק שלא מקבל", בעוד שבתיכון השני הוכן שלט בו נכתב: "איה נאפה – 12, אילת – 30, בני י"ב – 100".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

להפגנה שהתקיימה בכניסה לתיכונים "רבין" ו"כצנלסון" בכפר סבא, הגיעו הבוקר תלמידים, תלמידות והוריהם, בהובלתם של הנהגת ההורים העירונית בכפר סבא. כתובת הגרפיטי שרוססה בכניסה לתיכון נמחקה טרם נפתחה שנת הלימודים, ומבית הספר נמסר כי התלמידים המעורבים הושהו. גם השלט שמנה את המספרים במקרי האונס האחרונים לא נתלה בשל ערנותם של המורים, עם זאת עצם הכוונה של התלמידים הנו מעשה חמור.

מחאה בעקבות הגרפיטי בכפר סבא (צילום: מורן מישל, noon)
מחאה בעקבות הגרפיטי בכפר סבא | צילום: מורן מישל, noon
הגרפיטי על קיר בית הספר בכפר סבא (צילום: סעיף 27)
השלט שהוכן על ידי התלמידים ונגנז ברגע האחרון | צילום: סעיף 27
מחאה בעקבות הגרפיטי בכפר סבא. (צילום: מורן מישל, noon)
מחאה בעקבות הגרפיטי בכפר סבא. | צילום: מורן מישל, noon

בעקבות הכתובות הפוגעניות, הנהגת ההורים החליטה לארגן מחאה שתבהיר כי "לא תתקבל השתקה של מקרי אלימות מינית בכפר סבא ושכל בנות ובני התיכונים בטוחות ובטוחים מפני אלימות מינית ובריונות מכל סוג". בהודעה הרשמית של ההנהגה, הזמינו ההורים את הציבור להפגנה שהתקיימה, זאת בשל העובדה ש"תרבות האונס הרימה את ראשה המכוער גם אצלנו בכפר סבא וגם הנוער שלנו לא חף מהרעה החולה הפושה בחברה הישראלית".

יו"ר הנהגת ההורים בעיר אמר בהפגנה: "הכל מתחיל מהבית. עלינו למתוח את הקו בצורה נחרצת ולומר - לא בבית ספרנו. זה מתחיל בבירור מקיף שנעשה, ומאמין שגם בענישה ראויה. בסופו של דבר, אנחנו חייבים לחינוך מהיסוד, ליחס שיוויוני בין המגדרים ולמיניות בריאה ומכבדת. יש כאן בעיה מערכתית".

מורן מישל, ממארגנות המחאה אליה הגיעו הבוקר הורים ותלמידים, נאמה בפני הנוכחים: "אני יודעת שאם נמשיך לטפל במקרים כאלה בשקט בחדרי חדרים, מה שהוא היום כתובת על הקיר יהיה מחר ילדה בחדר מלון, או בתא שירותים בבית הספר. חוזקה של שרשרת נמדד על פי החוליה החלשה שבה והנה החוליה החלשה נחשפה, קיבלתי הודעות שמתנהל טקס חניכה לתלמידות כיתה י', טקס שמחמיר משנה לשנה – בואו נטפל בדבר הזה, מספיק להעביר את זה בשקט".

אתמול פרסם ראש העיר כפר סבא, רפי סער, פוסט בו הוא גינה בנחרצות את הפעולות האחרונות שנעשו על ידי התלמידים. "מדובר בהתנהגות מבזה", כתב בחשבון הפייסבוק שלו, "חורגת כל טעם טוב, התנהגות ללא מחשבה. לא מדובר בשלט, חשוב לי להבהיר לכם! מדובר בחוסר יכולת להבחין בגבולות, בדיוק מה שקרה במקרים האחרונים שחווינו ברחבי הארץ. הטיפול החינוכי המורכב ימשיך לאורך השנה כולה".