לאחר שקבינט הקורונה החליט אמש (חמישי) על מתווה תלת-שלבי לצמצום התחלואה בתקופת החגים – ההורים זועמים, בשל העובדה שמערכת החינוך עשויה להיות מושפעת מאוד מהמצב. הנהגת ההורים הארצית פרסמה היום את רשימת העקרונות שהיא דורשת מהממשלה, לקראת הסגר הצפוי. "נתוני התחלואה שנמסרים לנו משתנים בקצב מסחרר, וכך גם פרסום הנתונים", טענו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ההורים דרשו מהממשלה שורה של צעדים: ביטול הלמידה מרחוק במהלך כל תקופת החגים, החזרת התלמידים מגילאי גן עד כיתה ו' לשגרה מלאה "ברגע שייפתח מגזר כלשהו" והחזרת הימים החסרים בכל שכבת גיל במהלך החגים חנוכה ופסח ובסוף שנת הלימודים. עוד הוסיפו כי בהתאם לנתוני התחלואה באוכלוסייה, הם דורשים כי כיתות ז' ומעלה יחזרו באופן מדורג, תוך שיתוף של הנהגת ההורים בקביעת המתווים. "אנחנו מקבלים מידע סותר בכל רגע וסבורים שאין ניהול אמיתי של הנתונים כמו שהיינו רוצים", אמרו בפנייתם.

על פי המתווה שאושר אמש בקבינט הקורונה, בערב ראש השנה יחול סגר מלא, עד 1 באוקטובר. בטווח הזמנים הזה, מערכת החינוך תיסגר, למעט החינוך המיוחד. בשלב השני, צפוי להתקיים הערכת מצב נפרדת באשר ללימודים. בשלב השלישי של התוכנית, שעתיד להתחיל ב-15 באוקטובר לאחר החגים – ישראל צפויה לשוב לפעילות לפי מתווה הרמזור.