ילדים רבים התרגשו לחזור הבוקר (ראשון) לגנים ושאר מסגרות הגיל הרך ברחבי הארץ. צוותים רבים נערכו לחזרת הילדים, והכינו את הגנים כך שיתאימו לפעילות במסגרת הוראות משרד הבריאות. מלבד חיטוי וניקוי המתחמים, באחד מגני הילדים בגבעתיים חילקו מראש את הגן לכמה מתחמים קבועים, שבכל אחד מהם תשהה קבוצה אחרת של ילדים. במקביל, מאות אלפי ילדים נשארו בבתים בגלל שיטת "הרוטציה" בגנים, יו"ר נעמת זעמה: "איך זה שניתן לפתוח קניונים ושווקים אבל מסוכן מדי לחזור לפעילות מלאה בגנים". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במסגרת החזרה לגנים הבוקר ברחבי הארץ, חילקו ‎בעיריית צפת מסיכות מיגון רב פעמיות לצוותים החינוכיים בגנים. הגננות והסייעות פתחו את הבוקר בהסברה על חלוקת הגן לקבוצות, תאי השירותים הנפרדים וכללי הזהירות בעידן הקורונה. בהמשך, סיירו גם בגנים ראש העיר שוקי אוחנה יחד עם מנהל אגף החינוך כדי לבדוק את המוכנות ומידת ההקפדה על כללי משרד הבריאות ומשרד החינוך. 

גן ילדים בצפת  (צילום: עיריית צפת)
גן ילדים בצפת, הבוקר | צילום: עיריית צפת

גם בגבעתיים חזרו מרבית ילדי הגנים למסגרות לאחר חודשיים בבית. בעירייה מסרו כי למעלה מ-86 אחוזים מהילדים הגיעו לגנים, שעברו הכנה יסודית לקראת בואם כולל ניקוי וחיטוי של מתחם הגן והחצר. בנוסף, חילק הצוות את הגן לכמה מתחמים קבועים בהם שוהים הילדים בקבוצות קטנות, גם במתחמי המשחקים. לפי המתווה שפרסם משרד החינוך, הילדים ישהו בכל שבוע 3 ימים בגן ובשאר הימים תשהה הקבוצה השנייה על מנת שלא תהיה צפיפות בגן.

גן ילדים בצפת (צילום: עיריית צפת)
גן הילדים בצפת | צילום: עיריית צפת

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק בירך את הילדים: "רוצה להודות לכל צוותי החינוך על ההירתמות והעבודה המאומצת ושמח כי גם בל"ג בעומר נשאיר את גני הילדים פתוחים".

גן ילדים בגבעתיים
גן ילדים בגבעתיים, הבוקר
גן ילדים בגבעתיים
הילדים בגבעתיים הבוקר

לא כולם מרוצים ממתווה פתיחת המסגרות החלקי של משרד החינוך והבריאות. חגית פאר, יו"ר נעמת שמפעיל מעונות יום רבים זעמה על המצב: "איך זה שניתן לפתוח קניונים ושווקים אבל מסוכן מדי לחזור לפעילות מלאה בגנים ובבתי הספר?!  קוראת לממשלה להחזיר את מערכת החינוך והמעונות לפעילות מלאה".

"הגבלות משרד הבריאות גורמות למשפט שלמה של ממש", המשיכה פאר, "חלק מהילדים וההורים חוזרים וחלק נשארים בחוץ. העובדות שלנו נאלצות לבשר להורים את החלטת משרד העבודה והרווחה שילדיהם לא יוכלו להגיע למעון ושילדים אחרים כן, על פי הקריטריונים שנקבעו שם. במקביל, עובדות רבות שלנו לא יכולות לחזור לעבודה במעונות כי ילדיהם עצמם נשארים בבית במסגרת הרוטציה בגנים".