"נמצאים במהלך התארגנות אינטנסיבית למימוש התוכנית": בעקבות משבר הקורונה, משרד החינוך החליט להרחיב את תוכנית בתי הספר של החופש הגדול - כך נודע הבוקר (רביעי) ל-N12.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במתווה הנוכחי הוחלט שגם גני הילדים ושכבות ד'-ו' יצטרפו לתוכנית, כך שתכלול השנה לראשונה גם את גני הילדים, את כיתות א'-ו' ואף את תוכנית הצהרונים. בסך הכול ישתתפו יותר ממיליון תלמידים בפעילויות הבוקר והצהריים.

התוכנית פועלת כבר שש שנים בחודש יולי בבתי הספר היסודיים. השנה היא תכלול פעילויות שונות באמצעות חוגי העשרה, ספורט, אומנות, תנועה והתייחסות להיבטים רגשיים. כמו כן, בכל יום יוקדשו שעתיים לתגבור לימודי וצמצום פערים, זאת בשל הפערים שנוצרו כתוצאה מהשבתת הלימודים במהלך המשבר.

את ההחלטה להרחיב את התוכנית השנה קיבלו שר החינוך ומנכ"ל משרדו במטרה לאפשר לאוכלוסייה רחבה יותר של תלמידים שהות ארוכה יותר במסגרת בית הספר ובפעילות חינוכית.

במכתב ששלח סמנכ"ל ומנהל מינהל עובדי הוראה לארגונים המפעילים מתנדבים הוא כתב: "אנו פונים אליכם חברים יקרים, ארגוני המתנדבים וגופים נוספים בחברה האזרחית לקחת איתנו חלק במא מץ הלאומי ולסייע לתלמידים ולצוותי החינוך לצלוח חודש זה באופן מיטבי ואיכותי שיטיב עם הקהילה כולה והמשק בישראל".

במשרד האוצר אומרים בתגובה שטרם סוכם מתווה סופי ושהנושא נמצא בדיונים בהובלת משרד ראש הממשלה, האוצר, החינוך ומרכז השלטון המקומי.