בשל העלייה הדרמטית במספר הנדבקים בנגיף הקורונה במערכת החינוך, משרד הבריאות צפוי להמליץ היום (שלישי) או מחר על סגירת חטיבות הביניים והתיכונים עד לסוף השנה. במשרד הבריאות הבינו שעיקר ההידבקות היא בגילאים האלה וימליצו על הצעד על מנת למנוע את המשך ההתפשטות. 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בינתיים עוד ועוד מקרים של הידבקויות בנגיף נרשמים בימים האחרונים במערכת החינוך כשהיום  התגלה חולה גם בבית הספר התיכון מקיף ו' בבאר שבע – בית הספר נסגר וכל התלמידים נשלחו לביתם. במקביל, לאחר שהתגלה חולה בעיר הבדואית רהט – קופות החולים החלו במבצע בדיקות בעיר. על פי נתוני משרד הבריאות - 31 בתי ספר וגני ילדים נסגרו לאחר שהתגלו 217 תלמידים ואנשי צוות שנדבקו בנגיף - כמעט 10,000 תלמידים ואני סגל הוכנסו לבידוד בימים האחרונים.

היום הראשון ללימודים אחרי הקורונה
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

אתמול פורסם שבכירים במשרד החינוך בסביבתו של גלנט אומרים שאי אפשר לסגור את כל מערכת החינוך בגלל מוקדי תחלואה נקודתיים, מכיוון שהולכים לאירוע ארוך של לפחות שנה עד שיימצא חיסון ולא נצליח לעמוד בכך לאורך זמן. מן הצד השני נשמעים קולות, גם במשרד החינוך, שלא פוסלים חזרה לקפסולות.

השר גלנט גם הנחה אתמול על סגירת כל מוסד חינוכי או מבנה שבו התגלה חולה קורונה, זאת ברקע העלייה במספר הנדבקים בבתי הספר ובגנים. גלנט הודיע גם על הקמת חמ"ל מיוחד בתוך משרד החינוך שיבצע הערכה מחודשת באשר למצב התחלואה במערכת החינוך מדי יום, זאת בהתאם לנתונים שיגיעו ממשרד הבריאות.