עוד לפני הדיון בממשלה על אסטרטגיית היציאה, משרד החינוך פרסם הערב (שבת) את מתווה החזרה המדורג של החינוך המיוחד ללימודים. לפי המתווה, מוסדות החינוך המיוחד ישובו ללימודים ביום שלישי הקרוב, 21.4, כיתות לחינוך מיוחד בבתי ספר רגילים ושילוב יחזרו ביום רביעי 22.4, ולימודי החינוך המיוחד בחברה הערבית יחלו בתאריך 25.4, יום שבת הבא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בהודעה נמסר כי המתווה גובש בכפוף לנהלים של משרד הבריאות וקיבל את אישורו. עוד ציינו כי "בהתאם למתווה, החזרה תעשה באופן מבוקר והדרגתי, ובכפוף להנחיות משרד הבריאות. המתווה מאפשר לתלמידים הזכאים לשירותי חינוך מיוחדים לקיים סדר יום שיהווה שגרה חדשה בעבורם ובעבור בני משפחותיהם, תוך שמירה על בריאותם, והקפדה על ההתנהלות ועל הגברת המודעות לצמצום האפשרות להידבקות".

הצוותים החינוכיים והרשויות המקומיות ייערכו ביומיים הקרובים לקראת פתיחתם של מוסדות החינוך ביום שלישי. במשרד מציינים כי בכל מקרה הבאת התלמיד אל המוסד החינוכי תהיה נתונה לבחירת ההורה.

שר החינוך רפי פרץ אמר: "מתחילת המשבר הצבנו את החינוך המיוחד בראש סדר העדיפויות של המשרד". מנכ"ל המשרד שמואל אבואב הוסיף: "אנחנו ערוכים לכל התרחישים, ובשלב הראשון פעלנו להחזיר ללימודים את ילדי החינוך המיוחד".