הלימודים בגני הילדים חזרו היום (ראשון) לפעול ברחבי הארץ, אך הורים וגננות רבים חשים חוסר שביעות רצון מהדרך הנוכחית בה זה קורה. הנחיות לא ברורות של משרד הבריאות ומשימת החלוקה הקשה בין הילדים שנפלה על הגננות השאירה טעם מר ומתח רב בין ההורים והגננות. הרוטציה, כך מעידות גננות רבות, יצרה בלגן רב. הורים רבים פנו בדרישות ופניות לגננות וכשלא נענו נוצרה אווירה אלימה - חלקם אף הרחיקו לכת עד כדי איום: "אני אגיע ואשרוף אותך אם לא תחליפי לי קבוצה", נכתב לאחת הגננות.  

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

אחרי עבודת הכנה מרובה ומתוחה, החלה היום החזרה למסגרות לגיל הרך ובהם הגנים והפעוטונים. אך בצל החזרה המרגשת לגנים והציפייה לראות את הילדים, מספרות כמה גננות ל-N12, קבלת ההחלטות מול הורי הילדים לא הייתה קלה בכלל. "את חצופה. לא נשתוק על התשובות המחורבנות שלך. אני אגיע ואשרוף אותך אם לא תחליפי לי קבוצה", קיבלה בהודעה ל' אחת הגננות מגן עירייה במרכז הארץ.

"הייתי בהלם, לא האמנתי שלשם השיח עם ההורה יגיע", סיפרה הגננת ל'. על אף שכל מה שהיא עשתה, זה לנסות ולעמוד בהנחיות משרד הבריאות. לקראת פתיחת הגנים, הרכיבו הגננות במשך השבוע שעבר קבוצות, תוך ניסיון להתחשב בצרכיים המהותיים של כל משפחה. בין היתר נעשה סנכרון בין גננות שכנות כדי שיהיה תיאום בין אחים מאותה משפחה בגן. 

גננות נוספות מעידות על הורים שלא קיבלו את החלוקה שרצו, השתמשו בשפה שאינה מקובלת ולא גילו הבנה לנוכח החלוקה. אחת האמהות שלא הייתה מרוצה מהחלוקה שבה השתבץ בנה, כתבה לגננת בהודעה: "חצופה, פישרית".

מצד ההורים הגיעו תלונות רבות, חלקם טענו שלא היו מרוצים מכך שילד אחד שלהם משובץ בחצי הראשון של השבוע, בעוד הילד השני משובץ בחלק השני של השבוע. אחרים לא היו מרוצים משיבוץ בחצי שבוע שבו נמצא גם ילד שבעיניהם נתפס אלים, או לא מרוצים שהחבר של הילד משובץ בקבוצה השנייה. הורים אחרים הלינו על כך שהגננת לא התייעצה איתם לגבי החלוקה והקבוצה שבה שובץ ילדם.   

נציגת ועד הגננות בעיר חולון, מירי גטניו, מתריעה על הסכנה שבמצב הקיים: "הגננות סופגות את כל האש. פשוט מתירים את דמנו כשמאפשרים חזרה לגני הילדים בתנאים כאלו. השיח האלים ברשתות החברתיות חוצה כל גבולות בחודשים האחרונים ואין פלא שאלו תגובות ההורים".

ליצירת קשר עם הכתבת: avivitm@ch2news.co.il