אחרי האירוע המשפיל בבית הספר, התלמידה תפתח דף חדש: היום (חמישי) הוחלט להעביר את הילדה בת ה-7, שהוכרחה להחליף את בגדיה לאחר שהגיעה עם שמלה, לבית ספר אחר בעיר. ראש עיריית פתח תקווה הודיע כי הילדה תשובץ בכיתה ב' בבית ספר אחר בעיר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

המהלך מתבצע לאחר שהמקרה עלה לכותרות וגרר ביקורת: שר החינוך גלנט אף קרא לבדוק את נסיבות המקרה, שבו אולצה בת ה-7 להוריד את שמלתה וללבוש חולצה - ובכך נותרה עם תחתונים לגופה בכיתה. 

ראש העיר רמי גרינברג וראש מינהל החינוך בעירייה, רון כץ, הודיעו כי נענו לבקשת הורי התלמידה: "ביום ראשון הקרוב היא תיקלט בבית ספר חדש". עוד הבטיחו בעירייה ללוות את המקרה מקרוב ולסייע לילדה ולמשפחתה: "גורמי החינוך בעירייה, לרבות עובדי השירות הפסיכולוגי בחינוך היסודי, מלווים את המשפחה וידאגו למלא את כל הצרכים הפדגוגים והאישיים כדי שהמעבר יהיה מוצלח ופורה".

עוד הדגישו בעירייה כי "המעבר נעשה בתיאום הגורמים במשרד החינוך ובתיאום עם הורי התלמידה". עוד בטרם התקבלה ההחלטה, פנתה האם גם לח"כ יואל רזבוזוב (יש עתיד) - שביקש את התערבות ראש העיר בעקבות המצב הרגיש. 

לאחר שהוחלט על העברת הילדה לבית ספר אחר, בירך רזבוזוב את המהלך: "אני מודה לראש העיר מר רמי גרינברג ולסגנו מר רון כץ, על הטיפול והמענה המהיר לפנייתי. לפני כל דבר אחר, הדבר החשוב ביותר כרגע הוא רווחתה וטובתה האישית של התלמידה. אני מקווה שהיא תוכל לשוב לשגרת הלימודים בבית ספרה החדש מהר ככל האפשר". 

אמש התראיינה א', מורתה של הילדה, למהדורה המרכזית - וסיפקה את גרסתה לאירוע. לדבריה, "הילדה לא הראתה שום מצוקה, אף אחד לא צחק עליה או העליב אותה". עוד אמרה כי שוחחה עם אימה של הילדה בטלפון והיא לא אמרה דבר על כך שהילדה לובשת רק תחתונים מתחת לשמלה. 

"הילדה לא נשארה בתחתונים בכיתה", הדגישה המורה. "אמרתי לאימא בטלפון: 'זאת לא תלבושת בית ספר, אנחנו ניתן לה חולצה של בית ספר' ודאגתי לשאול האם יש משהו מתחת לשמלה. האם אמרה לי שיש מכנסיים. אמרתי: 'תודה, שלום'".

שר החינוך החדש, יואב גלנט, הורה על ועדת בדיקה לנושא – והמורה לא חוששת שתפוטר: "אני בטוחה בצדקתי. אני יודעת שלא פעלתי בשום אופן שיפגע בילדה. אני אוהבת את העבודה שלי. אני מורה ותיקה, שנים רבות. הורים יכולים להעיד מי אני. יש לי שם טוב. אני אוהבת את הילדים, אני אוהבת את העבודה. אני באה בחדוות העשייה. אני נשארת שעות בבית הספר לטובת הילדים, להכין כל דבר אפשרי כדי שישמח את ליבם".