מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, פנתה היום (ראשון) לראש הממשלה, בנימין נתניהו, ולשר החינוך, יואב גלנט, בדרישה לחזור לשיטת הקפסולות בכיתות א'-ט' ברשויות עם ריכוז גבוה של חולי קורונה. זאת, לאור העלייה המדאיגה בהיקף התחלואה בקורונה בבתי הספר. מנתונים שפורסמו הבוקר עולה כי 56% מהחולים במערכת החינוך הם מהעיר ירושלים, מרביתם תלמידים ואנשי צוות בגימנסיה העברית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"משרד הבריאות השית הנחיות על בתי הספר שבלתי אפשרי ליישם במצב הנוכחי", הסבירה בן דויד את דרישתה. "אף אחד לא יכול לשמור על מרחק של שני מטרים בין התלמידים או לאכוף חבישת מסכות במשך יום שלם. את התוצאות של ביטול מתווה הקפסולות וחזרה לכיתות גדולות אנו רואים בימים אלה בעלייה משמעותית במספר החולים".

ראיון עם מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד (צילום: חדשות)
מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד | צילום: חדשות

עוד מסרה בן דויד: "חלק מהרשויות המקומיות, כדוגמת תל אביב, רמלה ושדרות כבר החלו בכך ודואגים גם לתלמידים וגם לצוותי ההוראה שלהם. לפיכך, אני קוראת שוב לאנשי הקבינט ולראש הממשלה, לנהוג באחריות ולשמור על התלמידים ועל ציבור עובדי ההוראה ולחזור לשיטת הקפסולות".

במשרד החינוך הודיעו הבוקר כי מתוך 2,300,000 התלמידים וכ-200 אלף אנשי ההוראה במערכת החינוך - 374 נדבקו בנגיף הקורונה. כמו כן, מתוך כ-5,200 בתי הספר וכ-20 אלף גני הילדים בישראל - 127 מוסדות חינוך נסגרו בגלל מקרי הידבקות בין כותליהם. לצד זאת ישנם 17,497 עובדי הוראה ותלמידים השוהים כעת בבידוד. 

בית ספר סגור בצפת בגלל הקורונה (צילום: דוד כהן, פלאש/90 )
הנגיף מתפשט במערכת החינוך: 127 מוסדות כבר נסגרו | צילום: דוד כהן, פלאש/90

מוקדם יותר היום התייחס נתניהו לעלייה במספר הנדבקים בקורונה ברחבי הארץ. בדברים שאמר בישיבת הממשלה הודיע ראש הממשלה כי מחר צפוי להתכנס קבינט הקורונה "ולשקול את הצעדים המתבקשים מול התגברות המגפה". אתמול התריע מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, בדיון של בכירי משרדו על כך שנתוני התחלואה הולכים וגדלים בימים האחרונים. בדבריו ציין: "אנחנו בהתפרצות שהיקפה אינו ידוע".