במשרד החינוך שוקדים על המהלכים לחזרה לספסל הלימודים - וכבר דנו בפרטי המתווה, בין היתר בשיחת "זום" שהתקיימה לפני ליל הסדר בין יו"ר השלטון המקומי חיים ביבס למנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב. השניים דנו בצעדים הנשקלים, ולפי ביבס השלב שיגיע אחרי החזרת החינוך המיוחד לפעילות בתנאים מגבילים, יהיה החזרת גני הילדים במתכונת מדורגת: "חצי מילדי הגן יגיעו ביום אחד והחצי השני ביום אחר. יום כן יום לא", אמר בשיחה שהגיעה לידי N12.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק

"עקרונית הדיון שהתקיים זה להחזיר את החינוך המיוחד קודם בתנאים מגבילים ואחר כך את גני הילדים במשמרות של יום כן יום לא", אמר ביבס. "לאחר מכן נחזיר את בתי הספר היסודיים והתיכוניים לפעילות בהדרגה".

ביבס הסביר כי במסגרת התוכנית המתגבשת: "תלמידי עד כיתות ג' ו-ד' ימשיכו בלמידה מקוונת לעוד שבוע עד שבועיים". הוא הוסיף: "תלמידי כיתה ז' ו-ח' ישובו ללמוד בבית הספר בכיתות מפוצלות, תלמידי כיתה ט' ילמדו מהבית או במשמרת שנייה וכמובן תלמידי התיכון י'-יב' מסיימים אחרי פסח בכל מקרה".

במשרד החינוך אישרו שהמודל הינו אחד מהאפשרויות הנבחנות, אך הדגישו כי לא יצאו עם חצאי דברים אל הציבור אלא רק אחרי שתהיה תוכנית מוגמרת.

אלו צעדי המתווה שנשקלים:

החזרת החינוך המיוחד לפעילות – בתנאים מגבילים.

החזרת גני הילדים במתכונת מדורגת: חצי מילדי הגן יגיעו ביום א' והחצי השני ביום ב'.

תלמידי כיתות א'-ג': ישובו ללמידה מפוצלת.

תלמידי ד'-ו': ימשיכו בלמידה מקוונת לפחות עוד שבוע.

תלמידי ז'-ח': למידה בבית הספר בכיתות מפוצלות.

תלמידי ט': ילמדו מפוצל לשניים במשמרת שנייה. כשתלמידי ז' ו-ח' הולכים הביתה.

אמש פרסמה דנה ויס במהדורה כי במטה לביטחון לאומי כמעט סיימו לתכנן את תוכנית היציאה מהנחיות הקורונה, והם יציגו אותה לראש הממשלה נתניהו בתחילת השבוע הבא. בדיונים על התוכנית הוצגו מספר אפשרויות פעולה, כולן נשענות על עקרון ההדרגתיות והזהירות.

בין היתר נבחנת העלאה של היקף העובדים בתעשייה ובמשק באופן מדורג, ונבחנים מודלים שונים של עבודה במשמרות ובימים שונים. לגבי מערכת החינוך, לפי שעה החינוך המיוחד צפוי לחזור מיד לאחר חופשת הפסח, ובהמשך יחזרו גני הילדים. לאחר מכן ובאופן הדרגתי יחזרו גם בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים.

עוד מתכננים במועצה לביטחון לאומי להביא לשחרור אזרחים מההנחיות לפי חלוקה אזורית וקבוצות גיל בכפוף לבדיקות וסקרים ובהמשך גם הקלה כללית על ההגבלות של מרחק היציאה מהבית. לגבי אירועי הספורט עוד לא התקבלה החלטה. לפי שעה קניונים ומקומות בילוי לא צפויים להיפתח, אך במשרד האוצר לוחצים שכבר בשלב זה, בתוך שבוע-שבועיים, יפתחו שוב את החנויות במרחבים הפתוחים  ולא בקניונים. במשרד האוצר מזהירים שהמשק יגיע בקרוב לנקודת האל-חזור.