השפלת הילדה בת ה-7 שאולצה להישאר על תחתונים בלבד במשך שעות ארוכות בבית הספר ממשיכה לעורר סערה: שר החינוך יואב גלנט הנחה היום (רביעי) לקיים בדיקה ותחקיר על אודות המקרה, ולהציג את המסקנות בפני מנכ"ל משרד החינוך לשם מניעת מקרים דומים בעתיד. לדבריו, "הקפדה על נורמות ערכיות ועל ביטחונם של התלמידים יהיו נר לרגלי מערכת החינוך". 

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הילדה, בת שבע וחצי, תלמידת כיתה ב' בבית ספר בפתח תקווה, הופיעה ליום הלימודים עם שמלה ללא שרוולים שעליה סמל בית הספר. אחת המורות דרשה ממנה להחליף את השמלה בחולצת טריקו, אך לא סיפקה לה מכנסיים וכך נאלצה התלמידה להישאר עם תחתונים בלבד במשך שעות ארוכות. 

"הבת שלי בטראומה, היא לא רוצה לחזור לבית הספר ולא מוכנה לדבר על המקרה הזה", אמרה הבוקר אמה של התלמידה בראיון ל"חדשות הבוקר עם ניב רסקין". "נצטרך ללכת לפסיכולוג כדי לדבר על זה. הבנים צחקו עליה והיא בכתה מאוד, זה היה ממש לא נעים".

לדברי האם, עם ההגעה לבית הספר המחנכת ראתה את השמלה שלבשה התלמידה ולא אמרה דבר: "המחנכת הייתה ליד השומר, היא בדקה שכולם עם מסיכות ועם הצהרת בריאות. היא נתנה לכל ילד אלכוג'ל וראתה גם את הילדה שלי שהייתה בשמלה עם סמל בית הספר. רק אחר כך התקשרו מבית הספר ואמרו שהבגדים לא מתאימים כי השמלה בלי שרוול. אמרתי שאני עסוקה ולא יכולה לבוא, המורה אמרה שהיא רוצה לשים לילדה חולצה עם הסמל ועם שרוולים. אמרתי בסדר, לא חשבתי שהיא תפשיט אותה ותוריד את השמלה לגמרי".

"המורה שלחה אותה לשירותים של הבנות וכשהיא חזרה לכיתה, היא ראתה שהילדה שלי עם חולצה ותחתונים", סיפרה האם, "היא לא אמרה לה שצריך לשים עוד משהו. המורה אמרה לילדים בכיתה שהחלטתי לשלוח את הבת שלי עם תחתונים וחולצה ולא הסכמתי לבוא ולהביא בגדים. היא ידעה שלבת שלי יש קושי בשפה העברית ושעשינו לה הרבה אבחונים, היא ידעה שהיא עדינה ולא יכולה להגן על עצמה".