בתי הספר חוזרים היום (ראשון) לפעילות חלקית כחלק מהחזרה ההדרגתית לשגרה. על אף שבפועל רבות מהרשויות ומהעיריות החליטו שלא להשיב את הילדים לספסל הלימודים היום, ביישובים רבים בארץ הלימודים לשכבות א'-ג' מתחילים כמעט כסדרם. כתבתנו ביקרה בבית הספר היסודי רימון בכפר יונה וראתה איך נראה הניסיון להחזיר את בית הספר לשגרת לימודים תחת ההנחיות המחמירות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

עוד לפני הכניסה לבית הספר אפשר לראות שמדובר בבוקר שאינו ככל הבקרים: מעט לאחר השעה 8:00 בבוקר רוב ההורים עדיין מחכים מחוץ לשער, שם מוצבים דוכנים שבהם חותמים ההורים על הצהרת בריאות לילדיהם. ההורים והצוות חמושים במסכות ובכפפות ומנסים לעבור את הפרוצדורה הנדרשת מהר על מנת להמשיך בתהליך.

ילדים חוזרים לבית הספר אחרי הקורונה בכפר יונה (צילום: חדשות 12)
הכניסה העמוסה לבית הספר בכפר יונה | צילום: חדשות 12

בדוכני הצהרת הבריאות מקבל כל תלמיד צמיד בצבע אחר. הצבע הוא אות זיהוי לקפסולה, כלומר קבוצת הלימוד והגיל שאליה ישתייך התלמיד במהלך יום הלימודים הקרוב. ברגע שעוברים את השער מגיעים לעמדת מדידת החום, שם מוודא הצוות שלא נכנס אף ילד, הורה או מורה שסובל מתסמיני חום.

ילד מקבל צמיד סגול בבית הספר אחרי הקורונה (צילום: חדשות 12)
תלמיד מקבל צמיד סגול בכפר יונה | צילום: חדשות 12
הצהרת בריאות שחתמו ההורים בבית הספר (צילום: חדשות 12)
הצהרת הבריאות שעליה מחתימים את ההורים | צילום: חדשות 12

המראה האבסורדי ביותר הוא דווקא חצר בית הספר. החצר כולה מסומנת על ידי סרטים ומחולקת לחלקות ברורות. כך לכל קפסולה יש את המתחם שלה, שבו מותר לילדים להסתובב בחופשיות עד כמה שניתן. בבית ספר רימון יש שמונה מתחמים והקבוצות יתחלפו ביניהם ברוטציה.

בסופו של דבר, קרוב לשעה 8:20, הציצה כתבתנו לאחת הכיתות בבית הספר. בכיתה שיכולה להכיל 30 תלמידים בימים רגילים, או 15 תלמידים בימי קורונה, יושב בינתיים רק תלמיד אחד ומחכה שהשיעור יתחיל.

על פי הסידור החדש כל ילד אמור לשבת בשולחן משלו כדי לשמור על הנחיות שמירת המרחק. ההערכה של המנהלת ברימון היא שלא יגיעו 50% מהתלמידים הבוקר, בשל החשש של ההורים. ממשרד החינוך נמסר כי 80% מהרשויות בארץ פתחו הבוקר את מוסדות הלימוד.

ילד מראה הצהרת בריאות בדרך לבית ספר (צילום: עיריית חולון)
תלמיד מציג הצהרת בריאות בכניסה לבית הספר | צילום: עיריית חולון