"אני מזועזעת, זה קרה להמון סטודנטיות": במכללת שנקר הנדסאים עובדים פרצו לחשבונות המייל האישי של סטודנטיות והפיצו תמונות עירום שלהן - כך חושדת המשטרה. אמש (חמישי) נודע ל-N12 כי סטודנטיות רבות זומנו למשטרה ועודכנו כי עובדים ממחלקת המחשוב פרצו לחשבונות המייל ופרסמו תמונות אינטימיות. אחת התלמידות טוענת להשתקה מצד המכללה - שם ניסו להבהיר כי ניסו להימנע משיבוש חקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סטודנטית ממכלת "שנקר הנדסאים" פרסמה אתמול הודעה בקבוצת וואטסאפ של כיתתה, וסיפרה שהוזמנה למחלקת הסייבר של המשטרה. השוטרים סיפרו לה שכמה עובדים ממחלקת המחשוב של "שנקר הנדסאים" נכנסו למייל האישי שלה ופרסמו תמונות אינטימיות שלה. לטענתם עשו את זה לסטודנטיות נוספות.

בחקירת המשטרה העלו בפני הסטודנטית כמה שמות של עובדי מחלקת המחשוב, ולכן מניחים שמדובר בשלושה עובדים ולא בעובד אחד. מיד כשכתבה הסטודנטית את ההודעה, כ-15 סטודנטיות נוספות הודו שגם הן הוזמנו לאותה מחלקת סייבר וגם להן נאמרו דברים דומים.

מכללת שנקר
מכללת שנקר בתל אביב | צילום: החדשות 12

"שאבו פרטים של הסטודנטיות שהתחברו ממחשבי המכללה עם ג'מייל ודרך כך נכנסו לגיבויי תמונות"

כך כתבה הסטודנטית לחבריה: "טוב אני עוד די מזועזעת שאני כותבת את זה, יצאתי לא מזמן מהמשטרה אחרי שהתקשרו אליי לפני יומיים וביקשו שאגיע למסור הודעה במחלקת הסייבר בעקבות מעשה זדון שנעשה דרך המייל שלי. במשטרה אמרו לי שהיו מקרים במכללת שנקר הנדסאים בידי האנשי מחשבים של המכללה שבהם הם שאבו את פרטי המיילים של הסטודנטיות שהתחברו ממחשבי המכללה עם ג'מייל ודרך כך נכנסו לגיבויי תמונות שלהן, הורידו תמונות וסרטונים אינטחמיים והפיצו בטלגרם".

השתקה? "ניסיון למנוע שיבוש חקירה"

כשנודע לאגודת הסטודנטים על הארוע, הם פנו מייד להנהלת המכללה, שם התברר שהם מכירים את המקרה כבר כמה שבועות ובכל הזמן הזה לא התריעו בפני הסטודנטיות שיש חשש לפרטיהן, לא הציעו להן להחליף שם משתמש ואפילו לא עירבו את הממונה על ההטרדות המיניות.

מכללת שנקר הנדסאים
מכללת שנקר הנדסאים

במכללה פנו למשטרה ופיטרו את אותם עובדי מחלקת מחשוב, אך לא עדכנו בדבר את העובדים האחרים. התוצאה: גם אמש, סטודנטים שנתקלו בבעיה טכנית נשלחו לאותם עובדים מפוטרים. על כך כתבה הסטודנטית כי "המכללה היקרה שלנו ניסתה להשתיק את העניין או לבדוק בעצמה מה קורה שם ובנתיים אנשי המחשבים הספיקו למחוק את התוכנות שבהם השתמשו וכשהעניין עבר למשטרה כבר היה די מאוחר". בשל כך היא קראה לנשים נוספות שלומדות במוסד לגלות ערנות ולבדוק על כל שינוי במייל.

מהמכללה נמסר: "מכללת שנקר מגנה את המקרה הספציפי של חדירה לפרטיות וכנגד העובד ננקטו צעדים משמעתיים והוא פוטר. עם היוודע המקרה, מנהל שנקר הנדסאים פנה ליעוץ משפטי והגיש תלונה פורמלית במשטרה. נגד העובד המעורב ננקטו הליכים משמעתיים והוא פוטר. על פי הנחיות המשטרה נאסר עליו לדבר בכלל על המקרה או לנקוט בפעולה כלשהיא וכך עשתה. שנקר הנדסאים פעלה בהתאם להנחיות המשטרה והדין, כדי למנוע חשש לשיבוש הליכי חקירה וכיוצא בזה".

מסתיר מסך עם פורנו
אילוסטרציה | צילום: Stenko Vlad, ShutterStock

יו"ר נעמת, חגית פאר, אמרה בתגובה על חשיפת N12: "מדובר במעשה שפל ומרושע. לא רק שישנה כאן, לכאורה, חדירה למרחב הפרטי של סטודנטיות אלא גם הפצת תכנים אינטימיים תוך הפרה לכאורה של חוק העונשין והחוק למניעת הטרדה מינית. אני מצפה לחקירה יסודית של הפרשה ללא טיוח, כולל בדיקה לעומק איך המרחב הפרטי של סטודנטיות מחולל כך. אני מצפה מהמכללה והגורמים הסוציאליים לדאוג לרשת תמיכה לאותן סטודנטיות שעברו חוויה טראומטית".