לאחר שראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה בשבוע שעבר לבחון את החזרת הלמידה המקוונת, הוחלט הלילה (בין שלישי לרביעי) כי הלמידה מרחוק במסגרות הכיתתיות צפויה לחזור לפעילות החל מהיום. לאחר שעות של דיונים הוסכם כי הנהלת הסתדרות המורים תאשר את הצעת ראש הממשלה על המתווה שיאפשר חזרה מידית ללמידה מרחוק. לפי ההסכם שתקף עד אחרי פסח, המורים והגננות ילמדו עד ה-3 באפריל במקום עד סוף החודש. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במסגרת ההסכמות נקבע כי עובדי ההוראה בכל מערכת החינוך, מגני הילדים ועד כיתות י' בחטיבה העליונה (כולל בתי ספר יסודיים וחטיבות ביניים) יקבלו שכר מלא עד תום חופשת הפסח. עובדי ההוראה יחזרו ללמידה מרחוק במהלך היום ובקיץ יוחזרו 9 ימים בלבד בהם ילמדו.

ההחלטה התקבלה במהלך פגישה בהשתתפות מנכ"ל משרד ראש הממשלה רונן פרץ, מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, הממונה על השכר קובי בר נתן ומזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד.

ביום שישי האחרון, ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה את מנכ"ל משרדו רונן פרץ לבחון את החזרת פרויקט הלמידה מרחוק של בתי הספר במסגרות הכיתתיות. המהלך של נתניהו הגיע על רקע הביקורת שהופנתה מצד ההורים על כך שהילדים סגורים בבתים.

העברת תכני הלימוד דרך האינטרנט, מה שמכונה "למידה מקוונת", הונגשה בתחילת השבוע לתלמידי ישראל לאחר ההחלטה להשבית מערכת החינוך. המטרה הייתה להמשיך לקיים שגרת לימודים ככל הניתן, שתיתן מענה גם לחוסר התעסוקה של הילדים בימים אלה וגם תמנע יצירת פערים לימודיים.