בעוד רשויות מקומיות רבות מודיעות שלא ייפתחו את גני הילדים בתחומן, משרד החינוך מעדכן הבוקר (שישי), שלמרות הכעס והאיומים של הגננות – כ-85% מגני הילדים נפתחו כסדרם. כמו כן, נוכחות מלאה נרשמה במוסדות של החינוך המיוחד ומוסדות החינוך של נוער בסיכון. בנוסף, סימן שאלה מרחף מעל קיומן של בחינות הפסיכומטרי והבגרות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מועד הפסיכומטרי הקרוב שאמור היה להיערך בתחילת אפריל - ידחה. באשר למבחני הבגרות נבדקות כמה אפשרויות. אחת - דחיית מועדי המבחנים ולמידה מרחוק במידה שיהיה צורך להשלים חומר שלא נלמד בכיתה. אפשרות שנייה היא מתן ציון שנתי לתלמיד על סמך הישגיו לאורך השנה, שיתוקף כציון בגרות. האפשרות האחרונה היא הגשת עבודות מיוחדות שיבצעו התלמידים מהבית, וייחשבו לבגרויות במקצועות מסוימים.

הבוקר, עוד ועוד רשויות מקומיות וראשי עיריות הודיעו שלא ייפתחו את מערכת גני הילדים – זאת בניגוד להנחיה של משרד החינוך, להשבית את הלימודים רק בבתי הספר. הבוקר, גם מנהלים של בתי ספר לחינוך מיוחד ביקשו להשבית את עבודתם בשל החשש להידבקות בנגיף הקורונה.

"אדוני ראש הממשלה, איך ייתכן כי חשבתם על בריאותם של כל תלמידי ישראל ואת התלמידים שלנו, חסרי הישע הפקרתם", כתבו המנהלים לראש הממשלה. "אנו מודעים לעובדה שאירגוני ההורים הפעילו לחצים כבירים על כל מקבלי ההחלטות בכדי לא להשבית את בתי הספר של החינוך המיוחד, אבל אנא ממך עשה שוב את השיקולים שלך, כי אם בכוונתך להגביל את התפשטות המגיפה יש להשבית לפרק זמן מסוים את כל המסגרות כולל חינוך מיוחד, כי לצערי אנו עלולים להיות אלה שיסייעו בהתפשטות המחלה ובמהרה".

אתמול הודיע ראש הממשלה נתניהו על ההנחיות החדשות של משרד הבריאות בניסיון להיאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. על פי ההוראות החדשות, בתי הספר יהיו סגורים כמו גם האוניברסיטאות, לפחות עד סיום חופשת הפסח. גני הילדים והחינוך המיוחד ימשיכו לפעול כסדרם והוחרגו מההנחיות על מנת להקל על ההורים.