מערכת החינוך בישראל הפכה להיות 100% מקוונת בשבועות האחרונים בעקבות סגירת בתי הספר בשל התפשטות נגיף הקורונה. הסתדרות המורים הגיעה להבנות עם משרד האוצר, הדיונים עם ארגון המורים עוד נמשכים בנסיון להגיע להסדרה של הלימודים מרחוק, והיום (שני) שר החינוך רפי פרץ אומר ב"שש עם עודד בן עמי": "אנחנו מוכנים לפעול עד חופשת הקיץ".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אתמול החל השבוע השני ללמידה המקוונת במערכת החינוך בישראל, וההורים, המורי והילדים כולם תוהים עוד כמה זמן בתי הספר והגנים יישארו סגורים. בעוד 8 ימים יצאו התלמידים לחופשת הפסח, כלומר לפחות עד אמצע אפריל המוסדות יישארו סגורים, אך כעת מודיע שר החינוך כי קיימת האפשרות שהתלמידים יישארו בבית עד ספטמבר לפחות. 

"אני מבקש מאוד מההורים, לעקוב אחרי התכניות שאנחנו שאנחנו מקליטים לתלמידים", סיפר הערב השר פרץ בתכנית. " צריך לוודא שהילדים נכנסים אליהן ובדרך הזאת אנחנו נצליח לשמור על שגרת חיים. אנחנו בונים את המערכת גם לתקופה ארוכה, גם אם נצטרך לתת מענה עד הקיץ נוכל לתת את זה בצורה הכי טובה שיש".

עוד סיפר השר פרץ: "הלימוד המקוון דרך האולפנים מיום ליום מוכיח את עצמו יותר, מיום ליום יש יותר כניסות, אנחנו פותחים עורצים ככה שלא תהיה מגבלה של אף אחד להגיע ולצפות, במגוון של נושאים".