על רקע סגירת בתי הספר בעקבות התפשטות נגיף הקורונה, מערכת החינוך בישראל הפכה להיות 100% מקוונת. חלק מהתלמידים התבקשו לשבת מול המחשב שעה אחת, אך היו כאלה שהתבקשו לשבת גם 6 שעות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במשרד החינוך שכרו 24 אולפנים בהם צולמו מורים כשהם מעבירים שיעורים בשידור חי בעברית וגם בעברית, ממדעים לכיתה א' - ועד מתמטיקה לבגרות. אך בינתיים אתרים קרסו, נתקעו ולא עמדו בעומס.

למרות כל ההשקעה וההשתדלות, חלק מההורים נותרו בתחושה שהכל נופל עליהם, שהמשימות מוגזמות, רבות מדי ומכניסות המון מתח ועצבים הביתה.

מחפשים דרכים יצירתיות להעביר את הזמן

מעל מיליון ילדים בארץ נשארים בבתים, זקוקים לתעסוקה ומחפשים דרכים יצירתיות להעביר את הזמן. חלק מהילדים אף שומרים על אחיהם הקטנים, בזמן שהוריהם נאלצים ללכת לעבודה, חלקם מפעילים שידורי "לייב" ומעלים סרטונים לרשתות, וכך מעסיקים אחד את השני.

הרשת התגייסה גם היא למשימה וישנם המון אתרים ופעילויות חינמיות: לימודי נגינה, שפות, הצגות חינמיות של תיאטרון אורנה פורת וניסויים מדעיים בחינם שמציע מכון דוידסון.

זאת תקופה קפה ומאתגרת, אך יש לה גם יתרונות: המערכת מתקדמת אל המאה ה-21, התלמידים מתנסים בלמידה טכנולוגית בקבוצות, כזו שמלמדת גמישות ויצירתיות, וגם המורים מבינים שאפשר ללמד גם בדרכים אחרות.