ועדת הכספים של הכנסת תתכנס אחרי החגים לדיון דחוף בניסיון לפעול למניעת ביטול תוכנית בית הספר של החגים בחופש חנוכה הקרוב – כך נודע לחדשות 12. התגייסותם של יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) ושל ח"כ אורלי פרומן (כחול לבן) היא משמעותית בימים אלה, שבהם מתפקדת ממשלת מעבר, שכן ועדת הכספים היא מהגופים השלטוניים הבודדים שיכולים לקדם העברות כספים עד שתוקם ממשלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתחילת השבוע פרסמנו כי בית הספר של החגים בוטל בחנוכה הקרוב בשל העברת התקציב שיועד לכך בתחילת השנה לטובת החינוך המיוחד. הטיית הכסף הזה ממקום למקום במשרד החינוך מנעה את אי פתיחת שנת הלימודים בחינוך המיוחד. במשרד הבהירו אז כי עם דיוני התקציב בסוף 2019 יימצא התקציב לבית הספר של החופש בחנוכה.

אלא שהפלונטר הפוליטי שלא מאפשר הקמת ממשלה, לא יאפשר גם לקיים את דיוני התקציב בזמן – ואת המחיר ישלמו ההורים. כך התוכנית שמהווה פתרון ל-5 ימים לתעסוקת הילדים בחופש בתשלום סמלי בכל הארץ ובכל שכבות האוכלוסייה מגיל 3 עד 8 נשארה ללא תקציב.

יו"ר ועדת הכספים גפני הבהיר לחדשות 12 כי לא יעבור על כך לסדר היום. "זהו עוול שזועק לשמיים שחוסכים כסף על חשבון התלמידים - נצטרך למצוא לזה פיתרון תקציבי אחר", אמר. "בכוונתי לזמן את כל הגורמים הרלוונטים ולקיים על כך דיון דחוף בוועדת הכספים מיד אחרי החג".

יו"ר יהדות התורה, גפני (צילום: פלאש 90)
מכנס דיון דחוף. ח"כ משה גפני | צילום: פלאש 90

בתחילת השבוע שלחה חברת הוועדה ח"כ פרומן מכתב לגפני ובו קראה לכנס את הוועדה ולדון במשבר הדחוף. "ילדי ישראל לא יהיו בני ערובה לחוסר תקצוב של משרד החינוך", אמרה. "אפעל ללא לאות למציאת המקורות הכספיים הנדרשים ולמען מסגרת חינוכית ראויה לכל ילדי ישראל בחג החנוכה הקרוב. זוגות צעירים והורים לילדים עומדים בנטל כבד מבחינה כלכלית וביטול התקציב יפגום ביכולת ההורים להמשיך בשגרת העבודה".

אורלי פרומן מועמדים
פנתה ליו"ר. ח"כ אורלי פרומן