משרד ראש הממשלה פרסם הבוקר (ראשון) הודעה בשם המוסד ובה אמר כי בחלוף למעלה משבוע ממפגש קהיר - חמאס השיב בשלילה למתווה העסקה לשחרור החטופים והחטופות המוחזקים מעזה, שהונח בפניו על ידי המתווכות.

"דחיית הצעת שלוש המתווכות, שכללה מרחב משמעותי ביותר של גמישות מצד ישראל, מוכיחה כי סינוואר אינו רוצה בעסקה הומניטרית ובהשבת החטופים", נמסר מהמוסד. "ארגון הטרור ממשיך לנצל את המתיחות מול איראן ולחתור לאיחוד הזירות והסלמה כוללת באזור".

במשרד ראש הממשלה הוסיפו בשם המוסד: "ישראל תמשיך לחתור למימוש יעדי המלחמה מול חמאס בעוצמה, ותהפוך כל אבן להשבת 133 החטופים והחטופות מעזה בהקדם". אתמול העבירו בארגון הטרור למתווכות את תשובתם להצעה האחרונה שהועברה. 

ביום חמישי פרסמנו בתוכנית "עובדה" עדות בלעדית של גורמים הלוקחים חלק בשיחות המשא ומתן. "כשהבנתי שמדינת ישראל לא עושה הכול כדי לשחרר את החטופים, פשוט נשברתי", סיפר ד'. "אני לא יודע להגיד מי יישאר בחיים עד שתהיה עסקה ומה יישאר מהם. מה שכן, העסקה שתהיה, אולי בקרוב, אולי בעוד כמה חודשים – היא עסקה שיכולנו לעשות כבר לפני חודשיים".

"אני חושב שאני לא אטעה אם אגיד שיש כמה חטופים שאני יכול להיזכר בהם, שמתו נפשית לפני שהם מתו פיזית", הוסיף א'. "אם היו חוטפים אותי הייתי מבין שזה אירוע של שנים".