על רקע המעורבות של מדינות במזרח התיכון במשא ומתן לעסקה לשחרור חטופים, פרסמנו הערב (שלישי) כי לראשונה גורם אזורי נוסף יצר קשר עם חמאס ודרש מהם להפסיק את המלחמה. בימים האחרונים הייתה התקשרות בין בכירים במדינה הערבית שמקורבת לחמאס, לחמאס עזה.

בכירים ערביים אמרו לחמאס: "לא השגתם כלום, על איזה ניצחון אתם מדברים?" והפעילו לחץ על חמאס לעצור את המלחמה. הבכירים קראו לארגון הטרור לקדם הפסקת אש, ואנשי חמאס הגיבו: "מצבנו רע, יש מחסור בתחמושת והתפוררות של המסגרות הצבאיות". בנוסף, על רקע הדיווחים שסינוואר מנותק קשר, הבכירים הערביים דיווחו כי שמעו מצמרת חמאס שסינוואר "סובל מדלקת ריאות שהסתבכה". 

עוד דווח היום כי אנשי חמאס בראשות איסמאעיל הנייה הגיעו לפגישה במצרים, לאחר שנטען באילאף הסעודי כי סינוואר ברח למדינה. כשלא באמת ידוע היכן סינוואר, על אף הדיווח באילאף, לישראל אין מידע מודיעיני שתומך בכך שראש ארגון הטרור בעזה ברח למצרים. בישראל עדיין מעריכים שסינוואר שוהה בתת-קרקע שבמרחב ח'אן יונס ולכן צה"ל פועל במרחב הזה.

על רקע הפגישה במצרים, הערב פרסמנו לראשונה ב"מהדורה המרכזית" על "מגעים לפסגה נוספת בפריז". בישראל טענו כי "חמאס מקשיח עמדות" אך הוסיפו ש"יש אינטרס משותף". בנוסף, גורמים בישראל טענו כי ארגון הטרור מתבצר בעמדותיו וכי התקשורת עם סינוואר היא "כמו חציית ים סוף", ובכל זאת, גורמים מדיניים העריכו: מרכיב הזמן וההתקרבות לרמדאן יוצרים הזדמנות במשא ומתן.