בהזמנת נשיא אזרבייג'ן, אילהם אלייב, ימריא הנשיא יצחק הרצוג בעוד יומיים (שלישי) לביקור ממלכתי בבאקו, עיר הבירה של המדינה המוסלמית-שיעית הגובלת עם איראן. מטרת הביקור היא לחזק את הקשרים האסטרטגיים בין המדינות, וכן - לכבוד אירוע מיוחד לציון 75 שנים לעצמאותה של ישראל.

עם נחיתת הנשיא הרצוג ורעייתו מיכל, יתקבלו השניים בשדה התעופה על שטיח אדום על ידי 30 ילדים מבית הספר חב"ד שבבאקו, שינופפו בדגלי ישראל ואזרבייג'ן. לאחר מכן יתארחו בטקס קבלת פנים ממלכתי ע"י משמר הכבוד בארמון הנשיאותי "זגלובה" לצד נשיא אזרבייג'ן אילהם אלייב. בשיאו של הטקס ינוגן המנון "התקווה".

לאחר מכן יקיימו הנשיאים פגישה מדינית, ובהמשך יתארחו הנשיא ורעייתו בארוחת צוהריים ממלכתית באירוח אלייב ורעייתו. כמו כן, נשיא המדינה ורעייתו יניחו זר בסמטת הכבוד בקברו של נשיאה השלישי של אזרבייג'ן, היידר אלייב, ובאנדרטת "שהאדילר" - שדרת הנופלים להנצחת קורבנות המלחמה.

לביקור הנשיא יתלווה שר הבריאות והפנים חה"כ משה ארבל, שיקיים פגישת עבודה עם מקבילו האזרי ד"ר טימור מוסייב. השרים צפויים לדון על העמקת שיתוף הפעולה בעולמות הבריאות בדגש על הכשרות רופאים, הערכות לחירום ובריאות דיגיטלית. במהלך הביקור יתקיים טקס חתימה על הסכם שיתוף פעולה בתחום הבריאות בין מדינת ישראל לאזרבייג'ן.

במהלך הביקור, ישתתפו הנשיא ורעייתו באירוע חגיגי שייערך לכבוד 75 שנה לעצמאות מדינת ישראל וייפגשו עם חברי הקהילה היהודית שבאזרבייג'ן, ומשם יעשו את דרכם חזרה לישראל.