"שיחה ידידותית וחמה": ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום (שלישי) שיחה טלפונית עם נשיא איחוד האמירויות, שייח' מוחמד בן זאיד. השייח' בירך את נתניהו ואת עם ישראל לרגל חג הפסח, ונתניהו בירך את מנהיג העם האמירתי ואת אזרחיו שחוגגים בימים אלה את חג רמדאן. שני המנהיגים הביעו את מחויבותם לפעול להמשך קידום הסכם השלום ההיסטורי בין ישראל לאמירויות, כולל הרחבתו לתחומים חשובים נוספים. ממשרד רה"מ נמסר שהשניים קבעו "מפגש אישי ביניהם בתקופה הקרובה".

למרות המסרים החמימים בהודעה שיצאה ממשרד רה"מ, נראה כי יש חוסר התאמה בינה לבין ההודעה שהוציאו באיחוד האמירויות. באמירויות לא הוזכרה פגישה מתוכננת, ונטען כי ראש הממשלה הוא זה שהתקשר לשייח' בן זאיד, ולא להפך, כפי שנמסר ממשרד רה"מ. נושא הפגישה בין השניים עלה לכותרות כמה פעמים מאז כניסתו של נתניהו לתפקיד בדצמבר - פגישתם המתוכננת בוטלה במפתיע, סמוך לעלייתו של השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר להר הבית.

בנט ובן זאיד בפגישה באבו דאבי
ראש הממשלה לשעבר נפתלי בנט בביקורו באיחוד האמירויות

לפני כשבועיים, דווח בעיתון הסעודי אילאף כי איחוד האמירויות שוקלת להפחית את הייצוג הדיפלומטי בישראל, בתגובה על נאומו של שר האוצר סמוטריץ', שבו טען כי לא קיים עם פלסטיני. "איחוד האמירויות הנחתה את השגריר שלה בישראל שלא להיפגש עם אף פקיד, חבר כנסת או שר ישראלי, ולא להשתתף בטקסים רשמיים", נכתב בעיתון.

בשבוע שעבר, קיים מנהיג האמירויות פגישה מפתיעה עם קודמו של נתניהו בתפקיד, נפתלי בנט. בתום הפגישה החריגה נמסר כי בנט קיים סדרה של 5 פגישות עם ראשי הממשל והכלכלה במדינה המפרצית. על הפגישה עם בן זאיד נמסר כי "השניים דיברו על חיזוק שיתוף הפעולה בין שתי המדינות, במיוחד בתקופה מורכבת זו". הפגישה ארכה 3 שעות, והייתה הרביעית בין השניים בשנה וחצי האחרונות.