בכל מלחמה יש לא מעט סיפורי גבורה, בין אם מדובר בחיילים או אזרחים, אבל סיפור גבורה ייחודי כמו של רחל, תושבת אופקים, מעולם לא שמענו, וזו גם הסיבה שבגללה היא הפכה במובן מסוים לפנים שהצליחו לרומם את הרוח הישראלית בימים כל כך קשים ומתוחים. 

כפי שדווח בהרחבה בכל כלי התקשורת, בעת שבעלה והיא נשבו בתוך ביתם בידי מחבלי ארגון הטרור הרצחני חמאס, הציעה רחל לטרוריסטים קפה ועוגיות, ומשכה זמן במטרה לתת לכוחות הביטחון הישראליים הזדמנות לפרוץ פנימה ולחסל אותם. התושייה, קור הרוח והחוכמה הרבה בה נהגה רחל בסיטואציה מפחידה כל כך ובלתי אפשרית, הפכו אותה ברגע לגיבורת ישראל, להשראה אדירה וגם למקור אור בימים חשוכים ומורכבים. 

ואי אפשר שלא להתאהב באישה המופלאה הזו ולפאר את האומץ הנדיר בו ניחנה, וזו גם הסיבה שבגללה רבים ורבות ברשתות החברתיות הקדישו פוסטים רבים עבורה, בהם הגיבו בהתפעלות ועם לא מעט הומור, שנדרש כל כך בעת הזאת. אבל רגע לפני שנצלול אל הפוסטים הרבים והבדיחות שכל מטרתם הוא להעצים את האישה שהצליחה בעזרת תבונה בלבד להביס מחבלים רצחניים ולרומם את המורל של האזרחים, כדאי להיזכר בסיפור המדהים שהצליח לגעת בלבבות של מדינה שלמה. 

לא עבר זמן רב מאז הופץ הסיפור המדהים של רחל עד שאלכס גורלין יצר מם הנראה כמו עמוד ביקורת בגוגל, בו דירגו את "רחל" ב-4.9 כוכבים לצד ביקורת משעשעת מ"מוחמד הרוטווילר". "אנחנו 5 שהידים", נכתב בביקורת המומצאת והקורעת שעלתה בקבוצת הפייסבוק "קהילת הלימונים". "לא מצאנו את הכניסה הראשית (זה מהגג מסתבר), אז נכנסנו דרך החלון. רחל הייתה מאוד מסבירת פנים והשירות היה ידידותי. אכלנו עוגיות טעימות ושתינו קפה בזמן ששוחחנו עם רחל כל היום".

גם הציינים בטוויטר (או X) לא פספסו את ההזדמנות לחבק את רחל בדרכם המיוחדת, ועל הדרך ללעוג למחבלים האיומים, שקיבלו בסופו של דבר את מה שמגיע להם. 

היו גם לא מעט גולשים שבחרו להתייחס בהומור לדרך המחוכמת וחסרת הפחד בה רחל נהגה בטרוריסטים, ועל הדרך ללעוג למחבלים יימח שמם וזכרם. 

הצייצן צח משה סיפר שהוא מכיר את רחל מאופקים כבר 20 שנה, ומבלי להכיר אותה אישית אנחנו בטוחים לחלוטין שההצהרה הבאה היא אמת חד משמעית:

גם ברגעים הקשים, החשוכים והמזעזעים ביותר אנחנו חייבים לנסות למצוא את נקודות האור, ואין ספק שרחל והעוגיות שלה היא נקודת האור לה היינו זקוקים. בעזרת אמונה, אומץ ופיקחות אדירה, היא גרמה למדינה שלמה להאמין מחדש ברוח הישראלית, ולהוכיח לכולנו שאף אחד, אבל ממש אף אחד, לא יכול על עם ישראל.