קבוצת לוחמי הסייבר @WeRedEvils תקפה אתמול את אתר GazaNow, אתר החדשות המרכזי של ארגון הטרור חמאס, המפרסם תכנים אנטי ישראליים, ומידע אודות פעולות צה"ל ומודיעין. האתר נפל ל-18 שעות, חזר לזמן קצר וכעת פועל שוב, אך לדברי הקבוצה השרתים שלו צפויים לקרוס תוך שעות ספורות שוב.

WeRedEvils הם קבוצה של כ-80 לוחמי סייבר ישראלים, הפועלים מאז תחילת המלחמה בהתנדבות, ולוקחים חלק במאמץ הסיוע המלחמתי. מדובר ביוצאי יחידת המודיעין 8200, בעלי חברות סייבר גדולות בארץ, חוקרים פרטיים ועוד. הקבוצה היא סגורה, וכל אחד שנכנס אליה עבר סריקה מלאה, כך על פי ג', אחד ממנהלי הקבוצה, ששירת בדובר צה"ל ומתעסק בסייבר, וביקש לשמור על אלמוניות. לדבריו, הקבוצה מחולקת למספר צוותים - מודיעין ואיסוף מידע, תקיפה, שיווק ופרסום וסושיאל מדיה.

"פרצנו והפלנו את אתר החדשות הכי גדול של החמאס, פרצנו לטלפונים וחשבונות וואסטאפ של עיתונאים מחמאס, מחבלים ובכירים מהחמאס ופרסמנו מאגרי מידע של 40 מיליון איראנים", מספר ג' ל-mako. "חסמנו חשבונות ואתרי קריפטו לקבלת כספים שהחמאס הקים, סגרנו להם אתר שגייס חצי מיליון דולר. הפלנו את אתר של משרד התעסוקה של החמאס ואנחנו נמשיך לפעול ביד קשוחה".

לדבריו, "אנחנו נמשיך לתקוף יש לנו רשימה של 200 אתרים מאוד חשובים לחמאס שאותם לא נשחרר עד שלא נשבית אותם".

פריצה לאתר של חמאס, WeRedEvils  (צילום: טלגרם)
פריצה לאתר של חמאס, WeRedEvils | צילום: טלגרם

הממשלה עוזרת לכם או שאתם פועלים לבד?

ג': "הממשלה לא עוזרת, כי אין לאף אחד דרך לפנות אלינו. כרגע אני מדבר איתך משרת שיושב על מדינה אחרת, נטו כי אחד המנהלים ביקש, ויש לנו מספיק כסף וכלים להשתמש בו".

מסרתם מסרים לאנשי חמאס?

"מסרנו מסר לאחד העיתונאים שיפסיק לפרסם אחרת אנחנו פורצים לו לטלפון ולוואטסאפ, הוא לא נענה לבקשות שלנו ותקפנו ועצרנו לו את הפעילות. אנחנו לא מוסרים מסר לאף אחד יותר, אנחנו תוקפים ועוצרים פעילויות שהשב"כ לא מסוגל לעשות זאת".

לא מדובר ביוזמה היחידה של מומחי סייבר לתקוף אתרי ממשל של חמאס, ויש קבוצות שונות, הממודרות אחת מהשנייה, שפועלות בתחום. "כל האתרים של חמאס ותומכיהם נפלו בימים האחרונים, ויפלו עוד במידה והאתרים יוחזרו לאוויר", אומר אחד הישראלים הפעילים בנושא.

ומה עם מתקפות סייבר על ישראל? בתחילת המלחמה נפוצו שמועות דרך קבוצות הוואטסאפ על מתקפת סייבר על ישראל, אולם מערך הסייבר הלאומי הדגיש כי לא קיימת מתקפה כזאת. מאז היו ניסיונות לפרוץ לאתרים ישראלים, אבל לא נרשם הישג משמעותי לחמאס במישור הזה.