חלק מאיתנו צמודים לחדשות במשך כל היום וכל הלילה וחלק מנסים להימנע כמה שרק אפשר, אבל אמש (שלישי) המדינה כולה התיישבה מול המסך כדי לשמוע את דבריו של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, שנשא את אחד הנאומים הכי פרו-ישראליים ומרגשים ששמענו מנשיא אמריקאי אי פעם. 

בימים בהם יש תחושה שהאזרחים הם אלה שמנהלים את המדינה, ואף נבחר ציבור או איש צבא לא סיפק מאז הטבח הנורא בשמחת תורה נאום שמצליח להרגיע את האזרחים, הופיע לפתע מנהיג העולם החופשי בפני כל העולם והפיח תקווה בעם ישראל בעזרת מילים בלבד. 

הישראלים, כמובן, לא הצליחו להישאר אדישים להבנה העמוקה של ביידן את המצב בארץ ואת ההבטחה שלו לעמוד לצד ישראל ולסייע לה, תוך כדי שהוא שולח מסר מאיים לכל מדינה או גורם שחושבים לנצל את המצב כדי לפגוע בנו. תוך שניות מרגע סיום הנאום החלו להתמלא הרשתות החברתיות בתגובות המפארות את הנשיא האמריקאי, גם מהאזרחים עצמם, שחלקם הביעו לצד האהבה לנשיא מורת רוח מההנהגה הישראלית, וגם מנבחרי ציבור שעד לפני שבועות בודדים לא היססו להטיל רפש על ביידן. 

בעבר הייתה לנו יפה ירקוני, זמרת המלחמות אשר הרימה את המורל הלאומי בימים הקשים ביותר, והיום יש לנו את "הפשוטע", הדמות הבדיונית של בר אלמליח-דונצוב, שמספק לישראלים אסקפיזם טהור שמעלה חיוך גם כשהכל שחור משחור. "הפשוטע" לא פספסה את ההזדמנות להרים לנשיא ביידן, ואפילו הגדילה להחמיא ולומר שיש לו "רמת מנהיגות של רחל מאופקים". 

גם לא מעט נבחרי ציבור הודו לנשיא על הנאום המחבק, ובצדק, על אף שחלק מהם התבטאו בעבר בחריפות ובחוסר קלאס נגדו. איש התקשורת שי גולדן שם את האגו בצד, כמו שצריך, ואף התנצל בפני הנשיא. 

עיתונאים ועיתונאיות רבות התרגשו מהמילים הבלתי נשכחות של הנשיא האמריקאי, ופנו לרשתות החברתיות כדי לחזק ולהודות, וגולשים רבים ניצלו את הרגע בו הם מודים לנשיא כדי להתרעם ולהביע אכזבה מההנהגה הישראלית.

וחייבים לסיים עם עוד קצת אסקפיזם: אחד הגולשים ביקש מתוכנת AI לשכתב את הנאום של ביידן, כאילו הנשיא הדובר הוא דונלד טראמפ. התוצאה - היסטרית.