אחרי שאפל הכריזה על אייפון 15, הגיע השעה של גוגל: החברה הכריזה אתמול (רביעי) על שני הסמטארפונים החדשים שלה, פיקסל 8 ופיקסל 8 פרו. החידוש העיקרי - שילוב במכשיר של הצ'טבוט החכם בארד (Bard), התשובה של ענקית הטכנולוגיה ל-ChatGPT. בנוסף הציגה החברה את הגרסה החדשה של השעון החכם שלה גוגל פיקסל וואץ׳ 2.

הפיקסל 8 שוקל 187 גרם, מצויד במסך 6.2 אינץ' ברזולוציית 1,080 על 2,400 פיקסל ועוביו 8.9 מ"מ. הפיקסל 8 פרו שוקל 213 גרם, מצויד במסך 6.7 אינץ' ברזולוציית 1344 על 2,992 מ"מ ועוביו 8.8 מ"מ. המכשירים צפויים להתחיל להימכר ב-12 באוקטובר.

מכשירי הפיקסל 8 כוללים את כל החידושים שהתרגלנו לצפות להם מסמארטפונים חדשים כמו מצלמות טובות יותר, מסך בהיר יותר ושינוי קל בעיצוב. אך החידוש המשמעותי ביותר הוא שילוב יכולות בינה מלאכותית (AI) במכשירים, במה שעשוי לסמן את עתיד הטלפונים הסלולרים. הצ'טבוט בארד ישולב בעוזר האישי גוגל אסיסטנט המוטמע במכשירים ויאפשר למשתמשים לדבר איתו באופן חופשי ופתוח יותר משאפשר היה לעשות עד כה.

בארד יוכל לייצר עבור המשתמשים טקסטים ארוכים, לענות על שאלות בצורה טבעית יותר ולהקריא להם טקסטים ארוכים ודפי אינטרנט. למשל, המשתמש יוכל לבקש בקולו מבארד להכין עבורו רשימת מכולות להכנת עוגיות שוקולד, ובארד פשוט ייצר אותה. לאחר מכן יהיה אפשר להורות לבארד להוסיף לרשימה דברים נוספים כמו מצרכי ניקיון, ובארד יעשה את זה. בגוגל מתכננים להשיק את בארד בחודשים הקרובים, לאחר שהוא ייצא משלב הבטא.

המכשירים אף צוידו בשבב חדש בעיצוב של גוגל בשם Tensor G3, שנועד לשפר את הביצועים והכוח של הטלפונים לאחר שמשתמשים רבים הביעו ביקורת יכולות אלו בדור הקודם של הפיקסל. השבב החדש נועד לתמוך ביכולות ה-AI של המכשירים ולאפשר לבארד להשתמש בכוח העיבוד המקומי במקום לפנות לענן וכך לקצר את זמני התגובה.

כשתראו על צג המכשיר שיחה ממספר לא מזוהה, במקום לנתק תוכלו להפעיל את העוזר האישי. המתקשר ישמע קול שיישמע אנושי, יזהה את עצמו כעוזר האישי של גוגל וישאל איך  אפשר לסייע לו. התשובה תופיע לכם על הצג כהודעה מתומללת עם מספר אפשרויות מענה, וזו שתבחרו בה תושמע למתקשר

אחד הפיצ'רים המעניינים שהציגה גוגל היה שימוש בעוזר האישי לביצוע שיחות טלפונית. כך, כשהמשמש ייראה שיחה נכנסת ממספר לא מזוהה, במקום לנתק הוא יוכל להפעיל את העוזר האישי - והדבר יגרום לכך שהמתקשר יישמע קול שנשמע אנושי ומזהה את עצמו כעוזר האישי של גוגל ויישאל כיצד הוא יכול לסייע לו.

העוזר האישי יתמלל ויציג את תשובת המתקשר על צג הטלפון של המשתמש, ואז הוא יוכל לבחור בין מספר אפשרויות שיופיעו לו על המסך. אם למשל המשתמש ייבחר בתשובה "נא להניח לי את החבילה ליד הדלת", המתקשר ישמע את העוזר האישי מבקש ממנו להשאיר את החבילה ליד הדלת.

פיקסל 8 (צילום: גוגל)
פיקסל 8 החדש. המחיר ההתחלתי יהיה גבוה ב-100 דולר מהדור הקודם | צילום: גוגל

גוגל הציגה יכולות AI נוספות במכשירי הפיקסל, בהן אפשרות לעריכה חכמה של תמונות מיד לאחר שצולמו כמו הזזת אובייקטים בתוך התמונה באמצעות לחיצה. בנוסף, אם צילמתם מספר תמונות יחד התוכנה תוכל לערוך יחד את הרגעים הטובים ביותר מכל אחת מהתמונות ולייצר תמונה חדשה וערוכה לפי בחירת המשתמש: לשלב בין הפריימים שבהם איש לא מצמץ, הוציא לשון או הסתכל הצידה. בנוסף, המשתמש יוכל לבחור בקלות אובייקטים למחוק מהתמוהה, לשנות הצללות של אובייקטים או את הצבע שלהם או להסתייע ביכולות נוספות.

הפיקסל 8 והפיקסל 8 פרו כוללים שניהם מצלמות אחוריות של 50 מגה פיקסל, הם נבדלים ביניהם בעדשת הצילום הרחבה. הפיקסל הרגיל יגיע עם מצלמת 12 מגה פיקסל בעוד הפרו מצויד במצלמה 48 מגה פיקסל.

הפיקסלים החדשים מקבלים גם תג מחיר חדש: דגם הפיקסל הבסיסי יתחיל מ- 699 דולר והפיקסל פרו יימכר החל מ-999 דולר. בשני הדגמים מדובר בתוספת של 100 דולר מדגמי הבסיס של השנה הקודמת. בעוד שהפיקסל 7 כלל שלוש שנים של עדכוני גרסאות לאנדרואיד, הפעם גוגל מבטיחה כי הפיקסל 8 יקבל שבע שנים של עדכונים. כך שאומנם המחיר עלה, אך המכשיר אמור, לפחות תיאורטית, לשרת אתכם לזמן ארוך יותר משמעותית.