ביום חמישי האחרון התפרסם תחקיר בניו-יורק טיימס, המאשים את גוגל בהעסקת מספר גדול של חברים בכת דתית בקליפורניה. הכת, שהוקמה ב-1970 על ידי מורה בשם רוברט ארל ברטון, מאמינים שכולנו חיים בתודעה של - "Waking Sleep" מצב מעורפל בין ערות לשינה, וכי מצב "גבוה יותר של התודעה" הוא דבר אפשרי. על פי מה שברטון תיאר כ"ביקורים מגלגולי מלאכים" של דמויות היסטוריות כמו ליאונרדו דה וינצ'י, וסבסטיאן באך, אפשר להגיע לתודעה הזו על ידי אימוץ של האומנות היפה.

ברטון חזה שהציוויליזציה הנוכחית נידונה להסתיים, ושקבוצת האנשים שמאחוריו תקים ציוויליזציה חדשה כשהנוכחית תגיע לסיומה. הכת כבר התמודדה עם האשמות קשות בעבר, כשתביעה חדשה אף מאשימה אותה בהיסטוריה של סחר במין.

על פי התחקיר, אותה כת הסתננה עמוק לגוגל, כשחלק מהעובדים נמצאת בעמדות כוח בחברת הטכנולוגיה. בטיימס טוענים כי ההשתלטות מתרחשת כבר שנים. בתוך כך, קווין לויד, עובד לשעבר בגוגל מנהל בימים אלה תביעה נגד החברה בשל הסיטואציה המורכבת. "ברגע שאתה מודע לזה יש לך אחריות", אמר לויד, שנעזר בעורכת דין שכבר זכתה עבור לקוחה שלה ב-6.5 מיליון דולר, במשפט טענה שלא קודמה כי לא הייתה חלק מקבוצת חברים קרובה בחברה בה עבדה.

בתגובה לתחקיר, אמרו בגוגל: "יש לנו מדיניות ארוכת שנים שמונעת אפליה וניגוד עניינים אצל העובדים והספקים שלנו, ואנחנו מתייחסים לזה ברצינות. זה מנוגד לחוק לשאול על השתייכותם הדתית של העובדים שלנו, אבל אנחנו נבדוק לעומק את הטענות הללו לאיתור אי-סדרים או נוהלי חוזה פסולים".