עוד מכה לפייסבוק: חושף שחיתויות נוסף שעבד בעבר בחברת הענק מאשים את הרשת החברתית כי במכוון לא מנעה הפצת מידע שקרי ותיאוריות קונספירציה, כך פרסם הוושינגטון פוסט. על פי מסמך שהגיע לידי העיתון, פייסבוק העדיפה את הרווחים והחשיפה שייצרו תכנים פוגעניים שכאלו מאשר להילחם בהפצתם למען טובת הציבור.

העובדת לשעבר שהדליפה את מסמכי פייסבוק נחשפת

במסמך שהדליף לידי העיתון, שהיה ממוען לסוכנות האמריקנית הממונה על על רגולציה של חברות הנסחרות פומבית במדינה, נכתב כי שוב ושוב פייסבוק דחתה את יישום חוקי הבטיחות שהושמו זאת בחשש לעצבן את הנשיא דאז – דונלד טראמפ ותומכיו ומחשש שצעדים כאלו יעכבו את צמיחת החברה. המסמך נשלח ב-13.10 לאותה סוכנות אמריקנית והוא חתום בידי אותו גורם – שבוע לאחר עדותה של פרנסס האוגן.

חושף השחיתות שפנה לוושינגטון פוסט בחר להישאר בעילום שם אך דיבר עם גורמים בעיתון. דבריו רק מחזקים את טענותיה של פרנסס האוגן. חושף השחיתות היה חבר לשעבר במחלקה שהקימה פייסבוק סביב הבחירות בארה"ב על מנת להילחם בהפצת מידע שקרי באותה תקופה - "Integrity team". לטענתו במהלך 2017 שמע בכיר בחברה אומר: "זה יהיה כמו מחבת חמה, כמה מחוקקים יתעצבנו מאוד אבל עוד כמה שבועות הם ישכחו מזה לגמרי ויעברו להתעסק בדברים אחרים. אנחנו בינתיים מדפיסים כסף במרתף, וטוב לנו".

לטענת חושף השחיתות, הציטוט שהביא אינו מקרה בודד אלא הלך הרוח הכללי שהיה בחברה באותה תקופה. לדבריו גישה בעייתית זו בכל הנוגע למידע המוצג ברשת החברתית כללה גם פעולות בלתי חוקיות של החברה.