הנשיא האמריקני לשעבר דונאלד טראמפ הכריז הלילה (בין רביעי לחמישי) על הקמת רשת חברתית חדשה בשם "רשת האמת". לטענתו, הרשת תשתווה בעוצמתה לענקיות המדיה המתחרות כמו טוויטר ופייסבוק. טראמפ הסביר שהמהלך יצא לדרך כתגובה לכך שהוא "הושתק" בפלטפורמות הגדולות ביותר, וכי מטרתו "לתת קול לכולם": "בקרוב אתחיל לשתף את המחשבות שלי ולהשיב מלחמה לרשתות החברתיות הגדולות".

לפי סוכנות הידיעות רויטרס, גרסת ה"בטא" של הרשת, הגרסה הנסיונית שתהיה זמינה למספר קטן יחסית של משתמשים ככל הנראה, תצא לדרך כבר בנובמבר. הרשת תופץ באופן רשמי בארה"ב ברבעון הראשון של שנת 2022. לפי שעה לא ברור מה יהיה מבנה הרשת וכיצד תעבוד.

"אנו חיים בעולם שבו יש לטאליבאן נוכחות עצומה בטוויטר, אך הנשיא האמריקאי האהוב עליכם הושתק. זה לא מקובל", אמר טראמפ בהודעה שכתב. "אני נרגש לשלוח את ה-TRUTH הראשון שלי ברשת האמת בקרוב מאוד. הרשת נוסדה במטרה לתת קול לכולם. אני נרגש בקרוב להתחיל לשתף את המחשבות שלי ולהשיב מלחמה נגד ענקיות המדיה".

גורם בסביבת טראמפ אישר את הידיעה לסוכנות הידיעות רויטרס. גם הדוברת של הנשיא לשעבר, לי הרינגטון, צייצה בטוויטר את נוסח ההצהרה של חברת המדיה והטכנולוגיה של טראמפ בעניין רשת האמת. הקמת הרשת החברתית החדשה תתבצע על ידי מיזוג של חברת המדיה והטכנולוגיה של טראמפ עם חברה נוספת, והשתיים יהפכו לחברה ציבורית אחת שתיסחר בבורסה, אם תאושר בידי הרגולטור.

בחודש מאי, 4 חודשים לאחר שהמשתמש של טראמפ נחסם בעקבות המהומות בגבעת הקפיטול, מועצת הפיקוח של פייסבוק הכריעה שהחסימה תישאר בעינה - ללא מגבלת זמן. הנימוק שהביאה אז המועצה: חשש שחידוש הגישה של טראמפ לרשת יוביל לתסיסה ולאלימות. טראמפ הגיב: "חופש הדיבור נלקח מנשיא ארה"ב בגלל שהשמאל מפחד".